Džanička

Je možné aby můj kocour…

…běhal za kočkou která je vykastrovaná.Obě zvířata jsou moje,nechala jsem kočku minulý rok vykastrovat,protože jí někdo přetáhnul klackem přes páteř,a nemohla porodit koťátka.Myslíte že je možné aby ji veterinář vykastroval špatně?
Doplňuji:
Já teda nevím,ale když už jsem s ní jednou byla na kastraci,a zaplatila jí,tak bych měla mít vyšetření zdarma,nemyslí­te?Proč bych měla platit za něčí chybu,jestli by se prokázalo že není vykastrovaná úplně.Myslíte že by to poznal na ultrazvuku?

Nejlepší odpověď
kropitko

Dobrý den, i po kastraci může docházet u kočiček k mrouskání,sa­mozřejmě nebývá tak hlasité a intenzivní. Ale zároveň Vás nepotěším,mohlo dojít k tomu,že kočička nabyla zcela odoperována a proto bych doporučila návštěvu veterináře,aby vše prověřil.Nejlé­pe,teď hned,během mrouskání,pokud zůstaly v těle kočičky nějaké zbytky,budou nejlépe znatelné při říji. Samozřejmě že musíte počítat s tím,že to nebude nejlevnější. Já osobně bych se s tím netrápila,pokud Vás říje kočičky neobtěžuje,šance na otěhotnění je i po špatném zákroku minimální.
Doplňuji:
Pokud bude veterinář fér tak ano. Jinak mně ještě napadlo,že pokud je to starší kočka,tak to může být také tím. Je to proní zvyk,kterého se jen tak nezbaví,já jsem měla kočku,která se i po kastraci nechala klidně nakrýt.

Další odpovědi
anonym

Ne,to urcite veterinar udelal dobre,ale jsou na sebe zvykle a maji pro sebe to male srdicko,kocici lasku a kocourek ji miluje i pres jeji uskali.

BENYTA

Kastrace je jednou provždy,pochy­buji,že by veterinář nechal vaječník průchodný,i přesto s ní můžou hormony začvičit,zvlášt když se jedná o pár zvyklý na sebe.Byla bych v klidu,jen počase zjistěte,jestli nespustila mléko,tzn.nemá falešnou březost.

GangstaHelper

Já už jsem viděl jezevčíka, který skákal na kocoura (který dělal jako že nic). To jen jako anekdota.

V rodině máme v jednom domě rotvajlera a bernského salašnického psa. Rotvajler je chlapeček, fenka je vykastrovaná. Přesto na ni často rád „skáče“.

Způsobuje to, stejně jako u toho jezevčíka, asi to, že se v okolí nachází nějaká fenka, která zrovna hárá, a proto na to dostane chuť.