Gami.Pet

Je možné, aby mezi dvěma hvězdami byla planeta?

Myslím fyzikálně. Třeba dvojhvězda a mezi něma by byla planeta a pak kolem obou hvězd další planety. Existuje takový případ?
Děkuji :)
Doplňuji:
Moc děkuji a ještě k doplnění přidám obrázek jak to myslím :)
http://letecka­posta.cz/860090893

Nejlepší odpověď
Agneta

Ale jistě…proč né:D

Další odpovědi
arygnoc

samozrejme.
sú celkom bežné systémy s planétami, ktoré obiehajú okolo centrálnej hviezdy rádovo v desiatkách au a ďalšia hviezdy rádovo vo vzdialenosti tisícov au.

zaujímavý je prípad napr. alfa centauri, kde okolo seba obiehajú dve hviezdy asi vo vzdialenosti 11,5–36 au a tretia zložka vo vzdialenosti 15.000 au – okolo jednej centrálnej hviezdy obieha planéta vo vzdialenosti 0,04 au.

;-Q
Doplňuji:
pozrite http://co-to-je.sk/vys.php?vol­ba=1&book=0&vy­pis=off&q=alfa+cen­tauri

Kelt

A proč by to nebylo možné? Mezi dvěma hvězdami může být mnoho planet , tak jako mezi dvěma žraloky může být člověk. Otázkou je, jak dlouho takový stav trvá.

Dochy

Pokud myslíte, že ta planeta kolem nich bude dělat osmičky, tak to by skoro určitě nešlo. Jen to z fleku nejsem schopen matematicky zdůvodnit 😉

gecco

Ad Doplnění:
I když to Platon myslel jinak, přesto i tady platí ´panta rhei´ – takovou soustavu si nepředstavuj jako něco statického, nehybného – planety okolo hvězd obíhají, mění se i vzájemná poloha hvězd…
Např. o tom, co zmiňuje Arygnoc, se můžeš nějaké detaily dočíst třeba tady – http://en.wiki­pedia.org/wiki/Al­pha_Centauri
😉