www

Je možné, aby měl jeden organismus dvě rozdílné DNA ?

Tím ale nemyslím různé roubovance atd. Něco čistokrevného, nefalšovaného 😉.
Doplňuji:
Prosím, ptám se na jinou, ne upravenou (pozměněnou) dna. Ne chiméru, to znám i v jiných souvislostech a významech 😉.

Nejlepší odpověď
iceT

Je to možné,říká se tomu chiméra
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Chim%C3%A­9ra_(biologie)

Další odpovědi
beer

Ještě donedávna to myslitelné nebylo.
Zmíněný výraz chiméra však asi nebude to, nač se ptáš (mluvíš totiž o DNA).
Během postupu vědy dál a ještě dál, se zjiěťují skutečnosti přímo nevídané, například to, že rostlina může mít v kořenech jinou DNA, než ve stonku.
Proto ano, je to možné! Viz zdroj:
Doplňuji:
Rozdílná DNA (na to byla otázka) není totéž jakou upravená, pozměněná DNA (chiméra). Dovoluji si proto některým více studovat, nebo alespoň číst… Sorry )))

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/leonar­do/priroda/_zpra­va/geneticky-rozpolcene-topoly--1112582

M.

Pokud by to bylo možné, myslím si, že by ten organismus nemohl normálně fungovat.
Doplňuji:
Na chimérismus jsem vlastně zapomněla. No nic. :)

Marsyas

Otázka je sice uzamčená, ale semiautonomní organely v buňkách mají jinou DNA než „zbytek“ buňky. Takže ano.