Avatar uživatele
Jelda

Je možné aby mě zaměstnavatel nepřijal jen kuli tomu že mám exekuci!?

Můj známej se byl ptát na práci a když jim řekl že má exekuci tak mu řekli, že ho nemužou vzít. Není to v rozporu se zákonem. Podle mě by to nemělo ničemu vadit. Nebo se mýlím. A co má dělat, může se nějak bránit. Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4017 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zaměstnavatel si může vybrat, koho zaměstná. Určitě by neuváděl jako důvod, proč zvolil jiného uchazeče, exekuci.
Je mi jasné, že člověk, který má finanční problémy, zoufale potřebuje práci, kde by si mohl na zlikvidování dluhů vydělat. Jenže pravdou je, že s exekucí má potom starosti i zaměstnavatel. Ten se nejspíš s něčím takovým zatím na vlastní kůži nesetkal. Jinak by dokázal pochopit, jak zlá je situace člověka, který takový problém potřebuje vyřešit.
Nevidím tu možnost jak docílit změny názoru zaměstnavatele. Snad jenom zkusit promluvit si s ním znovu a doufat, že změní svůj postoj. Jinak hledat jinde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

V rozporu se zákonem to možná je, ale nijak to neprokáže.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Nezdá se mi pravděpodobné, že by se zaměstnavatel ptal uchazeče o zaměstnání na případnou exekuci. Zaměstnavatel si zaměstnance vybírá podle jiných kritérií.

Jestli však známý na dotazy ohledně kvalifikace nebo otázku, proč chce pracovat právě u tohoto zaměstnavatel zmínil exekuci, neprojevil podle mne dostatek motivace. Pak dal zaměstnavatel logicky přednost motivovanějšímu uchazeči.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek