Je možné aby mě zaměstnavatel nepřijal jen kuli tomu že mám exekuci!?

Můj známej se byl ptát na práci a když jim řekl že má exekuci tak mu řekli, že ho nemužou vzít. Není to v rozporu se zákonem. Podle mě by to nemělo ničemu vadit. Nebo se mýlím. A co má dělat, může se nějak bránit. Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zaměstnavatel si může vybrat, koho zaměstná. Určitě by neuváděl jako důvod, proč zvolil jiného uchazeče, exekuci.
Je mi jasné, že člověk, který má finanční problémy, zoufale potřebuje práci, kde by si mohl na zlikvidování dluhů vydělat. Jenže pravdou je, že s exekucí má potom starosti i zaměstnavatel. Ten se nejspíš s něčím takovým zatím na vlastní kůži nesetkal. Jinak by dokázal pochopit, jak zlá je situace člověka, který takový problém potřebuje vyřešit.
Nevidím tu možnost jak docílit změny názoru zaměstnavatele. Snad jenom zkusit promluvit si s ním znovu a doufat, že změní svůj postoj. Jinak hledat jinde.

Další odpovědi:

Zlatý

V rozporu se zákonem to možná je, ale nijak to neprokáže.

Stříbrný

Nezdá se mi pravděpodobné, že by se zaměstnavatel ptal uchazeče o zaměstnání na případnou exekuci. Zaměstnavatel si zaměstnance vybírá podle jiných kritérií.

Jestli však známý na dotazy ohledně kvalifikace nebo otázku, proč chce pracovat právě u tohoto zaměstnavatel zmínil exekuci, neprojevil podle mne dostatek motivace. Pak dal zaměstnavatel logicky přednost motivovanějšímu uchazeči.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.