marci1

Je možné, aby i dnes student gymnázia získal sociální stipendium ?

Rodiče, kteří nemají moc velké příjmy, se starají o 6 dětí, kteří jsou ještě žáky Základní školy. Povídala jsem si dnes s matkou 7 dětí ( jedno je už mimo domov ) a říkala, že dcera nemůže jít studovat, že knihy a vybavení jsou moc drahé. Byla by to přece škoda, pokud na studium „má“. Pokud máte nějaké zkušenosti,jestli se to týká jen VŠ atp., díky za odpověď. 🙂

Nejlepší odpověď
da ny

Jistě to možné… je
Většinu učebnic jsou gymnázia schopna zapůjčit z knihovny školy (na písemnou žádost řediteli školy), některé je však nutno zakoupit…
Hodně se toho dá vytisknout ve škole – za peníze.
Bez PC a internetu doma to také nejde…
Může to být ve studentském kolektivu „očistec“ – to podle toho, jaká se ve třídě sejde elita x jelita :D
Dcera maturovala před 2 roky, kolegyně má na stejné škole 16 letou dceru
(situace na škole se zhoršuje ....., úspěšnost studentů však zatím stále vysoká).
Pokud je studijní typ, jistě by to s dobrou vůlí školy šlo..
Je třeba dále pokračovat ve studiu (VŠ, VOŠ) .

Kamarádce na jedné státní ZŠ v KV naznačili (před 13 lety), že tam její chlapci ze sociálních (finančních) důvodů tak nějak nepatří… , ať se poohlédnou a přesunou jinam… :(

Na soukromých gymnáziích, s.r.o., formou částečné či plné úhrady školného…
http://www.open­gate.cz/cs/pri­jimaci-rizeni/nadace-the-kellner-family-foundation/
http://www.por­g.cz/gymnazium-porg-liben
Střední odborná škola umělecká a gymnázium, s.r.o., Ostrava
Gymnázium, Základní škola a Mateřská škola MÁNESOVA …