hippeace

Je možné aby člověk nebo firma která mi poslala email věděla že jsem ho označila za spam?

Je to možné legálně zjistit?
Nedávno jsem z PC vytahala dost malware tak přemýšlím jestli to nebyla práce právě těhlech potvor.

Odpovědi
mosoj

Spam ( nevyžádaná pošta) není malware , ale může ho obsahovat.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mal­ware

Dochy

Za alespoň trochu normálních podmínek odesílatel nezjistí, co s mejlem uděláte. Můžete si jej vytisknou a použít na toaletě (ale asi by to nebylo pohodlné) a odesílatel to nezjistí, pokud u vaší tiskárny a na vaší toaletě nabude mít kameru.
Odesílatel pouze může při odeslání vyžádat oznámení o doručení a oznámení o přečtení. Oznámení o doručení odesílají jen některé poštovní systémy a je to záležitost vašeho poskytovatele e-mailové schránky. Oznámení o přečtení je záležitost poštovního klienta, který používáte (MS outlook, thunderbird, www rozhraní poštovního serveru…). Obvyklé je, že pokud kliknete na mail s žádostí o potvrzení, klient se zeptá, zda souhlasíte s odesláním potvrzení.
Nastavení SPAM filtru, aby nevyžádanou poštu vracel odesílateli obecně není doporučováno a pokud vím, tak ho nikdo automaticky nepoužívá.

To že mail označíte za spam téměř jistě nesouvisí s počtem breberek. Počet breberek může souviset s tím, kolik podezřelých mejlů přečtete, jaký program (klienta) k tomu používáte a zejména kolik příloh rozkliknete. Dále také s tím, jaké navštěvujete WWW stránky a jak se na nich chováte.

neznaboh

Ne není to možné.

anonym

Samozřejmě – stačí, aby znali heslo…