Avatar uživatele
anonym

Je možné, aby člověk měl radši zvířata než ostatní lidi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, johana 56, briketka10, Illines, anonym, marci1, Konan-Pain před 3997 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

To je můj případ.
Ano, je to možné. Samozřejmě, se spoustou ale..))
Doplňuji:
Každého živočicha i rostlinu můžeme totiž z rozličných důvodů obdivovat – o všech lidech se totéž rozhodně říci nedá.

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

no je …jsem na tom podobne …alespon co se tyce psu pro psa bych udelal cokoliv coz u vetsiny lidi neplati …u zvirat vetsinou vis na cem jses u lidi to pravda neni proto si dobre vybiram sve zname a kamarady ..:D..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

A proč ne?
Já tedy rozhodně upřednostňuji ryby před vepřovým, hovězím a člověčinu až kdyby bylo nejhůř 🙂
Samozřejmě, že jsem pochopila otázku, ale v současné době pracuji na týmovém projektu, kde se zmiňovaný vztah lidí ke zvířatům projevuje zcela opačně nebo velmi svérázně, takže na tuto otázku zřejmě hledím jinou optikou…

  1. Ano, je to možné, otázkou je, zda-li je to v pořádku.
  2. Jaký vztah k lidem mají zvířata? Rozhodně se nedá tvrdit, že všechna zvířata lidi milují. Pod pojmem „láska“ si my, lidé představujeme něco úplně jiného.
  3. Vztah zvířat k lidem (a naopak) je třeba rozdělovat na domestikanty a zvířata žijící ve volné přírodě nebo v zajetí. V těchto případech lidé často rozdělují zvířata na užitečná a neužitečná (rozumí se „jedlá“ a „nejedlá“).
  4. Proč lidem kompezuje vztah ke zvířeti chybějící mezilidské vztahy?
  5. Jste ochotni si připustit, že čtyřnohý miláček vás tzv.„miluje“ proto, že mu poskytujete pohodlný život?
  6. Možná, že kdyby se určité osoby chovaly stejně nesobecky, vstřícně, cituplně a empaticky k těm „ostatním lidem“ tak, jako ke svému psovi nebo kočce, nebylo by nutné pokládat takové otázky, jako je tato.

Doplňuji:
Po přečtení některých odpovědí ostatních kolegů (a kolegyň) dovoluji si upozornit na ověřený fakt, že pokud si někdo myslí, že zvíře miluje nezištně, jedná se o zakořeněnný mýtus.Můžete mě kamenovat, ale to je holá pravda.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Je tomu tak. Zvíře miluje člověka nezištně, bez jakýchkoliv výhrad a hlavně ho nezradí. Mnoho lidí by si bohužel mělo vzít ze zvířat v tomto ohledu příklad .Člověk by měl mít rád lidi i zvířata. Když už jsme ti „inteligentní tvorové“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

V poslední době zde nenacházím příliš otázek, které by zaujaly, ovšem Vaše téma mě přímo nazdvihlo a to zejména v souvislosti s dikcí, kterou se po celý život snažím dodržovat a ta zní: „miluj bližního svého jako sebe samého“!
Jinak naprosto akceptuji všechny, kteří mají rádi přírodu a všechna ta boží hovádka, ovšem jen pokud akceptují, že přes veškeré chyby se na konci tohoto řetězce nachází homo sapiens sapiens. Odchylku od této filosofie považuji za zcela zcestnou a děsím se pomyšlením, že např. můj soused podle Vás radši milující zvířata, má raději než mě třeba prase nebo vola.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Mno… Podle toho, jak Velké zvíře to je…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Bohužel, je to možné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Cim vice pozoruji lidi,tim vice miluji zvirata.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

po politickém vlivu na cílené vzájemné odcizení druhu je to naprosto přirozené. Vychází to z faktu, že když se dva bijí, třetí se směje. Je možné, že mnoho zoufalých lidí vlastně vůbec nevidí, že jsou šťastni a plní lásky a že jen zástup státu své bližní a rodiny rozvrací, jelikož tam, kde je porozumění, je vidět skutečnost ,)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sevos

Nic se nemá přehánět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

Miluji svého psa, ale pokud by někoho napadl, ihned dostane přes držku.
Člověka bych nikdy nezavřel do klece jako kanárka.
Člověka bych nikdy nevodil na vodítku jako pejska.
Člověka bych nikdy .............­.............­.............­.............

To co provádíme zvířatům není zrovna obrazem lásky. Zvíře je věc a majetek člověka. Každý člověk si chrání svůj majetek, ať se jedná o cokoliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Určitě, babička z máminy strany se o nás nezajímá, kdežto ze psa se může pos*at :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elis Pokorná

ANO, rozhodně je. A já to tak mám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Konan-Pain

Je to možné ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek