Anizbor

Je možné,aby bylo vymáháno znovu dědictví po zemřelé,které bylo před 25 lety řádně u notář vyplaceno?

Mého druha,mladší dcera(35 léta – 10 let vdaná)žádá po svém otci další dědictví po matce,nebo po něm.Mého druha dcera, žije v dvou generačním domě svého manžela se svou rodinou,již 10let,vymáhá po svém žijícím otci znovu nějaké dědictví po matce,nebo z jeho bytu,(který hodlá můj druh prodat),finanční náhradu.Druh má svůj byt ve svém osobním vlastnictví.
Je možné,aby se jeho dcera dožadovala nějakých financi,nebo bytu?Po tom co ji její otec zrušil trvalé bydliště,které u něj měla bez jeho vědomí.Usuzoval,že se před osmi léty přihlásila v místě nynějšího bydliště,když úřad nepožadoval za ni a její děti placení odpadů na jeho adrese.Náhodou se dověděl,že se nikdy z bytu neodhlásila,takže druh ji trvalé bydliště u sebe žádal zrušit,aby byt mohl bez nějakých závazků prodat.
To se jeho dceři nelíbí,myslila,že byt v případě jeho smrti dostane i když druh má ještě starší dceru s rodinou,ale ti jemu problémy nedělají,právě naopak.Jenže s mladší dcerou měl od jejího dětství dost velké problémy,které,jak je vidět přetrvávají.Jeho dcera jemu vyhrožuje soudem a otravuje svým chováním i svou nemocnou sestru a hlavně jeho.
Jak se má vůči celé situaci můj druh zachovat? Děkuji za odpověď Ani.

Nejlepší odpověď
Drap

Dědické řízení lze obnovit i po létech ovšem pouze v tom případě že byly zjištěny nové okolnosti a objevily se věci, které do dědictví zahrnuty nebyly. Pokud však dědictví řádně proběhlo a podobné okolnosti nastaly, tak nikdo nedá souhlas k tomu aby dědictví bylo znovu řešeno.
Vymáhat může cokoli soudně ovšem šance že by uspěla je téměř nulová.
Doplňuji:
Po smrti otce bude mít nárok na podíl z děditství, ovšem jen z majetku, který patří otci. A pokud to nebude ošetřeno jiným způsobem. Například závětí. Dědictví po matce do toho nemůže být zahrnuto, kromě podílu, který tenkrát zdědil otec.