mimoň

Je možné aby bojovnice napadala skaláru?

Našla jsem dnes ráno černou skaláru jak má zřejmě užrané šupiny (stříbrné lysinky na těle). A když mám bojovnici tak „roztahuje“ ploutve a pod žábrama taky. Je možné že ji takhle napadá?

Nejlepší odpověď
beer

Je to možné, dokonce velmi pravděpodobné.
P.S.: proč si myslíš, že má takový název ?? 🙂

Další odpovědi
marci1

Bojovnice by dle mého názoru neměla být dohromady se skalárem. Mám jednu bojovnici samostatně v akváriu.

Citace z Wiki :
„Bojovnice se dobře hodí do společenských nádrží, ale pouze ke klidným a neagresivním druhům, které bojovnicím nebudou okusovat jejich dlouhé ploutve a současně nemohou být pro bojovnice vizuálním rivalem, jako třeba některé cichlidy (např. známé skaláry). Ani malé rybky nejsou vhodným společníky, protože by bojovnicemi mohly být považovány za potravu“.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­jovnice_pestr%C3%A1

Emefej

Je to téměř jisté. Bojovnice a skalára není vhodná kombinace.

SouthMallow

Tak a dost ! Docela mě štve to , že ten co má na „Odpovědi.cz“ větší " hodnost " má skoro ve všem přednost , příklad : Před pár týdny jsem odpověděl na otázku , stručně a krátce , za dva dny přibila další odpověď zlatého „přizdisráče“ a mezitím co já neměl ani jeden palec , on během pěti minut jich dostal rovnou sedm . Nejde mi o úspěšné odpovědi , ale o princip , jak mu všichni lezou do „prdelky“. A nebo otázky tohoto tipu „Kdysi dávno – BAN“ což bylo u jedné otázky o Velikonocích " co jste si neobvyklého vykoledovali ? " To si vážně myslí , že Velikonoce jsou jen jednou , NEBO MAZÁNÍ OTÁZEK KVŮLI JEJICH EGU , NEBO POTĚŠENÍ , NEVÍM KVŮLI ČEMU , ALE BYLO MI SMAZÁNO DOST DŮLEŽITÝCH OTÁZEK A HNED SE PTÁM , UHODNĚTE , KDO TOHLE SMAŽE !