icurusL

Je možná tahle má „teorie“ o vesmíru?

Jednoduše, to co už známe. Z čeho jsme? Z buněk. Tyto buňky jsou vytvořeny z dalších částí (dejme tomu z dalších buněk). Buňky, toto ještě rozdělím na viry a bakterie.

A teď. Co to vzít pozpátku?

Domníváme se, že vesmír byl stvořen Velkým Třeskem. Vesmír dalších vesmírů. Vesmír dalších galaxií. Galaxie planet, hvězd.
Co takhle ten náš Velký Třesk nazvat třeba embryem. Ten trval nějakou dobu než se vyvinul (několik miliard let). Tvořili se mu buňky (planety, hvězdy). Po stvoření chytil po čase i nějaké ty bacily (my lidé) nebo viry (třeba Černé díry). Jsme bakterie. Níčíme buňku (Zemi).
Jsme někdo na/v něčem neznámém (na živočichovi,..). Vesmír je jen buňka. A někde na konci možná existuje něco „pevného“ … obal. Třeba červené krvinky…

Ale to už dost, nechci to zase přehánět. Tohle je moje teorie. Podle mě to dává docela smysl, ale co já vím, že? Já jsem jen blbá bakterie 😁

Co si myslíte?

Nejlepší odpověď
Psychotic

Když nazveme střeva špagetami a krev boloňskou omáčkou, tak kůži můžeme nazvat talířem. A talíř je keramický, takže vydrží tak 100 °C. To znamená, že se můžeme koupat v kotli s vařící vodou.

Hezké, no. Možná by ti nějaký učitel filosofie za tohle dal tři mínus. Ale pokud chceme něco vědět o světě, co kdybychom se drželi vědy a filosofii nechali abstraktní věci?

Další odpovědi
klumprt

Nápad je to vcelku zajímavý, ale chtělo by to trochu rozpracovat. A myslím, že je jasné, že vesmír a živočich jsou úplně jiné struktury. Například buňky vznikají dělením a hvězdy a planety shlukováním mezihvězdné hmoty nebo prachu (zde mě může kdokoli opravit, pokud se mýlím). Stejně tak struktura bakterie je odlišná od struktury člověka. Ale třeba to, že život je jakousi nákazou, která se šíří mezi planetami, je docela pozoruhodný nápad, i když zatím nemáme jednoznačný důkaz, že by nějaké organismy, např. nějaké mimořádně odolné bakterie skutečně překonaly mezihvězdné vzdálenosti. Pokud by život vznikl na Zemi sám z neživé hmoty, tak už přirovnání s infekcí nefunguje. Spíš by to připomínalo třeba rakovinu.

Tw!st

Teorie velice zajímavá, bohužel nikdo ( podotýkám NIKDO) není schopen s jistotou určit jak to vlastně je. Celá existence čehokoliv je nad aktuální schopnosti lidského chápání. Veškeré (i vědecké) teorie jsou pořád jen teorie. Žádný člověk (ani za milion let za předpokladu že by lidská rasa nevyhynula) nebude znát kompletní přehled o existenci vesmíru a toho co je okolo něj a toho co je okolo toho (vždy něco je dál), nedá se narazit na nějakou stěnu, na nějaké ohraničení galaxie, i kdyby ano, tak se vstoupí do něčeho co také existuje a také to je „něco“ ať už třeba nekonečné vakuum.

Lgee

Proč by to nemělo být možné? Podobnou teorii sem vymyslel už v 10 letech

talka

Bůh stvořil základní prvky flory a fauny (včetně člověka s mozkem/projektem k dalšímu tvoření), do kterých vložil projekt evoluce.

 „z ničeho nic nevzniká“ (Empedoklés) De nihilo nihil fit. – „Z ničeho nic nevznikne.“ (Lucretius)