jirka F

Je moudré, že Čína uměle ovlivňuje počasí?

Je moudré, aby Čína zasahovala do počasí a uměle ho ovlivňovala? Chápu, že přírodní katastrofy Číně nelíbí, ale zasahovat do počasí se všem lidem na planetě může vymstít, je toto umělé zasahování do běhu počasí moudré?

viz článek: https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/4092­10-cina-chce-poroucet-vetru-desti-da-stamiliony-za-chemickou-upravu-pocasi.html

Odpovědi
Kepler

Myslím, že místní zásahy do počasí do globálního klimatu absolutně nezasahují. Celosvětově je masa ovzduší úplně mimo naši představivost. Je to jako prdnout do varhan. Ovšem ve hře jsou obrovské hodnoty. Otázka je, jestli jsou umělé zásahy vůbec efektivní. Podle mně asi moc ne.

Dismas

Ne, když se člověk snaží hrát si na Boha, končí to průšvihem, i když nemusí být hned jasné proč, viz rozvoj antikoncepce v 60. letech, kdy člověk vzal do svých rukou, kdy vznikne nový život, a následek v podobě vymírání Evropy

Drap

Takové věci nezkouší pouze Čína.

lota

Nejenže to není moudré, je to ubohé hraní si na Boha.