Avatar uživatele
bolak

Je motýl zvíře?

Je podle vás motýl zvíře? Hráli sme tudle takovou tu hru s papírem, tužkou a hlavou, kde máte písmeno a na to musíte vymyslet co nejrychleji, osobu, zvíře, město, moře, kuře a stavení nebo jak to je, a jednou sme si losli M a někdo napsal jako zvíře „motýl“ a polovina z nás se tomu smála a druhá polovina nechápala čemu se smějeme.

Mně osobně, když někdo řekne, abych mu vyjmenoval několik zvířat, se teda motýl nevybaví, vám jo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? jakho, manon, johana 56, barnajka, beer, Pájo, Damiana, briketka10, anonym před 4212 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

Motýl je regulérní zvíře

Doplňuji:
Slovo živočich je užívané převážně v odborném stylu. V obecné mluvě se pro živočichy vyjma člověka obvykle užívá slovo zvíře, případně zvířátko, jako hromadné jméno pro zvířectvo se užívá též pojem fauna. Obsah těchto slov není ostře vymezen, běžně se jím označují větší živočichové, zpravidla obratlovci, zřídka jím může být označen i například hmyz.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDi­vo%C4%8Dichov%C3%A9

Tak proč ne. Obzvláště ve hře :) A to ještě nevíš, že například včely se taky řadí mezi hospodářská zvířata.

Upravil/a: manon

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Motýl je regulérní zvíře

jak již bylo řečeno, motýl je sice hmyz, leč hmyz snad patří mezi zvířata, ne? Nebo mezi lidi? :{D>

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Jiná odpověď

Záleží na úhlu pohledu, v té vaší hře bych raději upřesnil pravidla ))
Samozřejmě, všeobecně se dá říct, že živočich = zvíře. Stejně tak s tímto počítá odborná klasifikace.
V povědomí lidí se však většinou pojmem zvíře označují jen obtatlovci a takto je definováno zvíře i v českém právu (ochrana zvířat proti týrání ap.).

Doplňuji:
Pardón… obratlovci měli bejt ))

Vaši hru bych tomuto přizpůsobil (zvíře jen obratlovci) a doplnil o hmyz, nebo použil vědeckou kategorii – zvíře=živočich. ))

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Motýl a zvíře? pche!

Doplňuji:
Odpovídám ve smyslu položené otázky na hru.

My např. „při hře neuznáváme motýla jako zvíře“. Proto bychom řekli pche! ;) Je totiž řada zvířat, která jsou naprosto jasná a odpadá tak podobné handrkování. Ano, máme to „špatně“, zvážíme to a pod tíhou (okolností a zde uvedených argumentů) to změníme… ;)

Neboť vše je na dohodě.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Jiná odpověď

Musím říct, že mě dotaz zaskočil. Proto jsem se snažila zjistit víc.

Slovo živočich je užívané převážně v odborném stylu. V obecné mluvě se pro živočichy vyjma člověka obvykle užívá slovo zvíře, případně zvířátko, jako hromadné jméno pro zvířectvo se užívá též pojem fauna.

Obsah těchto slov není ostře vymezen, běžně se jím označují větší živočichové, zpravidla obratlovci, zřídka jím může být označen i například hmyz.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDi­vo%C4%8Dichov%C3%A9

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď

Motýl je hmyz. To dá rozum.
Pokud jde o hru, tak bych v tom asi neviděla zásadní problém, ale pro případné pozdější rozpory stanovila pravidla předem. Taky by se mohlo stát, že napíšu-li mamuta, tak se budeme hádat, že je vyhynulý. Tuhle hru jsme hrávali hodně často, ale zvíře jsme opravdu jako zvíře chápali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reuef

Motýl je regulérní zvíře

Doplňuji:
kolikrat se rika „zviratka“ a mysli se tim nejaky hmyz…vetsinou nejaky neprijemny a kousavy :)

Upravil/a: Reuef

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SteimlX

Motýl je regulérní zvíře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nikča

Motýl je regulérní zvíře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Jiná odpověď

Doplňuji:
Jediný Beer jako první vyhmátl podstatu.
Z právního i obecného hlediska chápání není, z hlediska odborného ano.
Záleží jak to kdo bere.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Motýl je regulérní zvíře

Zde je vědecká klasifikace:

Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: členovci (Arthropoda)
Třída: hmyz (Insecta)
Podtřída: křídlatí (Pterygota)
Řád: motýli (Lepidoptera)

Jak je patrné tak motýl patří do říše živočišné, takže je to zvíře.

„Zvíře“ – běžně se jím označují větší živočichové, zpravidla obratlovci, zřídka jím může být označen i například hmyz.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDi­vo%C4%8Dichov%C3%A9

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natty*

Motýl je regulérní zvíře

Živá příroda-živočichové-hmyz-motýl-…-…-........ Je to jasný jak facka! :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

Jiná odpověď

HMYZ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

město, jméno, rostlina, obratlovec, věc

no tak jo, tak budem hrát tohle..

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

a já už si myslela, že motýl je pohyblivá kytka :D

Hmyz je kategorie zvířat a někteří lid si to odmítají připustit. Jsou jedinci, kteří považují za zvířě jen ta stvoření, která jsou chlupatá a mají čtyři nohy. Já jsem zase kdysi šokovala tvrzením, že ryba je zvíře a taky na mě koukali jako puk.........

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

mně zase vždycky vrtalo hlavou, když štika je ryba, tak jaktože paštika není paryba?

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

… no moment, co by podle tohoto vzoru byl panic? Taykové divné nic? :{D>

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

A co takovej pakůň a přitom je to kráva.....

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

no to bude tím, že paryby mají chrupavčitou kostru, kdežto paštika má chrupavky umístěné nahodile, tak zřejmě proto ji z paryb vyloučili ;o)

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

annas: Máme roztomile stejné myšlenkové pochody :) Dopředu říkám, že mi to nevadí :)

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Smažu svo odpověď, přiznávám, že jsem tvou nečetla. Nechci se opakovat,protože jde o stejný zdroj. Kromě toho bych mohla být nařčena, že opisuji. Nemám to zapotřebí 🙂

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Nemusela mazat. Vážně mne to rozesmálo. Dost často se shodneme. Já Tě nepodezírám z opisování. To víš.

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Manon, já svou odpověď smazala, admini ji vrátili zpět. Ach jo.

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Jasně. Už se to stalo několikrát. Je něco mezi nebem a zemí… U mě i občas nepozornost 🙂

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

*nemuselas

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek