Lgee

Je morální být gay?

Odsuzuje to bůh, či to dokáže přijmout, pokud mu to dotyčný dostatečně vysvětlí?

Nejlepší odpověď
Dochy

Být gay – na tom pokud vím není nic morálního, nebo amorálního už proto že nelze nikoho soudit kvůli tomu jak se narodil.
Z pohledu křesťanské morálky je nepřijatelné hmm.. homosexuální chování.
Z pohledu morálky obecné je to v současné době v naší kultuře OK.
Z pohledu boha Ti to může vysvětlit jen bůh, Nevím o nikom dostupným, kdo by si troufl za něj hovořit a rozhodovat.

Další odpovědi
Lamalam

Pokud by to Bohovi vadilo, proč ve své všemohoucnosti tedy gaye stvořil? Vše je dílem Božím, tedy i homosexuálové.

Rokio

Je to právně v pořádku, ale morálně vůbec ne. Bůh takové chování odsuzuje.

Gestas

Člověk si homosexualitu nevybírá, takže sama o sobě hřích není. Co už ale hřích je, je homosexuální chování, tedy obcování s osobami stejného pohlaví.

Kepler

Já homosexualitu neodsuzuju, i když je mi odporná. Není to ani nemorální, ani hřích, je to pouze psychická abnormalita. Považuju to za patologickou úchylku v chování, tedy v podstatě za nemoc.

led

rýchle myšlienky:
Odsudzuje Boh svoje dielo? Prečo? Mýliť sa je ľudské. Veď Boh priamo povedal Človeku, nepovažuje za dokonalého, skúša jeho konanie, jeho vieru v Božiu neomylnosť a odsudzovať svoje nedokončené dielo je príznaním vlastnej nedokonalosti, vlastného omylu. Je teda Boh nedokonalý…?

Morálka je súbor správania sa človeka v spoločnosti, ktoré vytvoril človek pre druhých ľudí v danej spoločnosti…čo spoločnosť to iná morálka…z čoho vyplýva, že to čo môže byť v jednej spoločnosti morálne, môže byť v inej spoločnosti amorálne a naopak…
Homosexualita sprevádza človeka počas celého jeho vývoja. Nie je to výmysel človeka, veď tieto príznaky „pomýleného pohlavia“ vidíme aj u zvierat.
Nedávno prešla v médiách správa o narodení hermafrodita – dieťa má oba pohlavné orgány, máme ho preto odsúdiť, keď sa slobodne rozhodne pre určité pohlavie? Sú shemale – muži prerobení na ženy – ktorí tak urobili pre záchranu, prežitie rodiny odsúdeniahodní?
Ak sa muž cíti priťahovaný mužom, žena inou ženou, máme ich preto odsudzovať, alebo priať im šťastný život? Cieľom nášho života je vytvoriť šťastný život, tak prečo ho nedožičíme iným? Len preto, že sú iní? Čo nás oprávňuje ich odsudzovať?
„Pokud by to Bohovi vadilo, proč ve své všemohoucnosti tedy gaye stvořil? Vše je dílem Božím, tedy i homosexuálo­vé.“(Lamalam)

nech brouka žít https://www.y­outube.com/wat­ch?v=FBGQW6-Bes0

Kura

Keplere, ty jeden pokrytče, to že jsou ti odporní dva chlapáci, neznamená, že pro tebe budou v pohodě dvě babyzny co to dělají spolu.
😁
Pokud dvě ženský sneseš,ale dva chlapy ne, tak jsi jen ubohý pokrytec.
😁

Kepler

No, tak to teda jsem fakt pokrytec. Dvě baby mi přijdou o něco zajímavější, to je pravda. 🙂

led

Rokio, „Bůh takové chování odsuzuje“ to viete od Neho? Alebo je to len váš názor? Ale predsa nemôžte vydávať svoj názor za názor iného. To sú len dohady.

Kura

Ano, i mě zajímá Rokio odpověď. Třeba i pasáž z Bible, kde se o homosexualitě píše a odsuzuje se. Protože pokud to tam opravdu je, tak by mě zajímalo, jak je možné, že křesťanství se stále drží na špici věřících , když jsou stovky případů, kdy farář prznil mladý kluky.

Gestas

„a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti, a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost.“ (Řím 1:27)

Kura

No že zmiňuješ zrovna Řím, to je přece pradávná kolébka neřesti a smilnění mužů s muži. Už i egypťanům tuto náklonost přiřkli několik tisíc let před Kristem.

led

Gestas, citát je z Listu Rimanom… Jeho autorstvo sa pripisuje apoštolovi Pavlovi, ktorý bol prvý kresťanský teológ. Má aj prívlastok Apoštol národov.
Kto potvrdí, že tieto slová v Liste boli Božie a nie jeho vlastný, ľudský názor?

Gestas

Napsal jej pod vnuknutím Ducha Svatého.

led

Ale kde beriete istotu, že to bolo naozaj tak?

Gestas

Máte snad nějaké důkazy, že by to mělo být jinak?

led

Takže slovo proti slovu…
A čo archeologické a peleontologické výzkumy, ktoré dátujú človeka a vôbec „svet“ inak ako Kniha kníh Biblia?
Čo pozorovanie života bez vlastných emócií, čisto vidieť prirodzenosť javov bez moralizovania?

Gestas

Jo a Kura se ptal/a na příslušnou pasáž Bible, tak jsem odpověděl.

Gestas

Víte, Bibli nelze vnímat doslova, to není Marxův Kapitál.