Rokio

Je moje matka zodpovědná za příkaz, který mi dala?

Moje matka mě přinutila, abych bral léky. Pokud bych je postupně vysadil za pomoci jiného lékaře a skupiny lékárníků, matka by mě z domu vyhnala. Přitom ten dům, ve kterém bydlíme, není matky, ani otce, ale patří tátově babičce. Na domácnost také nejvíce přispívá můj otec a já jsem hned na druhém místě.

Má na to matka právo? Pokud ano, je za ten příkaz zodpovědná? Můžu ji potom dát k soudu, pokud bych utrpěl trvalé následky následkem užívání léků? Pokud by moje matka za to nebyla zodpovědná, můžu příkaz odmítnout?

A poslední otázka. Je morální, aby mě matka bezdůvodně z domu vyhnala, pokud bych nic špatného po postupném vysazení léků neprovedl?

poznámka: Já jsem pánem scých myšlenkových pochodů a vládnu nad svým jednáním a svědomím, takže jak se zachovám, je čistě v mých rukou.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, jsi pánem svých myšlenek. Nakonec je to tady téměř každý den vidět. Léky to jistě předepsal lékař a matka chce pouze tvé dobro. Pokud jsi plnoletý a svéprávný, můžeš na ni podat trestní oznámení. Nakonec ty jako samozvaný dětský psycholog bys takovéto věci měl vědět a chápat.

Další odpovědi
Hlada

Jestliže jsi nemocný, musíš dodržovat léčebný režim, který ti předepíše lékař. Pokud ti postup ošetřujícího lékaře nevyhovuje, můžeš ho vyměnit. O léčbě rozhodně nemůže rozhodovat žádná skupina lékárníků ani matka. Ta pochopitelně dbá o to, abys léky, předepsané lékařem, bral. Jestli ale léčebný režim nedodržuješ, stejně pochopitelně použije nátlak a výhrůžky.
Pamatuj, že maminka a režisér mají vždycky pravdu!

led

Nedávno si zmaturoval (ako si o tom tu písal), tak sa správaj ako dospelý a neplač ako dieťa.
Pokiaľ sa liečiš a boli ti predpísané lieky, užívaj ich podľa pokynov lekára.
Matka sa snaží tvoju zjavne rozpoltenú myseľ -ani dieťa, ani dospelý- svojim spôsobom presvedčiť, aby si so sebou, svojou mysľou a svojim zdravím nehazardoval a rešpektoval príkazy ošetrujúceho lekára, veď ešte máš pred sebou dlhú budúcnosť, mnohoročnú cestu na splnenie svojich cieľov a snov.

Nebudem ti tu fúkať na tvoje „bobo a ukrivdenú veľaváženosť“, ale ako už povedalo mnoho generácií predo mnou „Matka, keď ide o jej dieťa, má vždy pravdu“

hapiky

Pokud máš 18let a jsi svéprávný, jsi zodpovědný sám za sebe i za své tělo. Vyhodit tě jen tak ze dne na den také nemůže, pokud se chováš korektně.

majestic

Pořiď si vlastní dům, a neřeš něčí hloupé názory…