VampGirl

Je modřín jediným jehličnatým stromem na světě, který shazuje jehličí nebo existují ještě další takové jehličnany?

Pořád se říká, že modřín jako jediný jehličnan shazuje na zimu jehličí. Někde jsem ale slyšela, že by snad měly existovat ještě další jehličnany, které se jehličí na zimu zbavují. Jestli takové existují, jaké to jsou?

Nejlepší odpověď
hanulka11

podívej se sem

http://www.go­ogle.cz/search?q=o­padav%C3%A9+jeh­li%C4%8Dnany&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7AD­RA_cs&redir_es­c=&ei=cpTJTcG3FM­vJsga2p8moAw

Další odpovědi
jendahun

Chtěl jsem zrovna napsat,že jinan dvoulaločný je vlastně taky opadavý jehličnan,ale Hanulka11 mě předběhla.Málo kdo ví,že jinan je vlastně jehličnan.
Doplňuji:
Jinak i u ostatních jehličnanů dochází časem k opadání a výměně jehlic.http://www­.priroda.cz/de­bata.php?vlak­no=21455

venkovan

Jediný opadavý jehličňan modřín je ve smyslu dřeviny která roste původně v Evropě.

čárlí

Také Metasequioa glyptostroboides je opadavý jehličnan původem z Číny, ale dobře a rychle rostoucí i v našich podmínkách.