hippeace

Je mi teprve 16 a už hrozně zapomínám jak učivo tak i zadané ůkony od matky a dyž si je napíšu na papír tak ho nemohu…

najít. ůkol ze školy si okamžitě po zadání napíši do notesu a když příjdu domů přemýšlím : „měla jsem nějaký ůkol? (minuta ticha) ne tak je to dobrý“ ale není to dobrý nevzpoměla jsem si kouknout se do notesu, a další nedokážu si vybavit obyčejná slova jako podlaha, kytka, domů mám kvůli zapomínání různé tresty a hlavně matka z mého zapomínání těží řevem(velice ráda na mne řve)

Nejlepší odpověď
hanulka11

Asi by bylo dobré navštívit psychologa a o všem se s ním poradit, mám za to, že je to psychického rázu i podle tvých dřívějších otázek.
On si s tebou popovídá a určitě najdete řešení.

Další odpovědi
led

Ak začínaš všetko zabúdať, nepíšeš či sa zabúdaš aj najesť a podobne, asi by si mala ísť k lekárovi. V tvojom veku je to ešte skoro, porozprávaj sa o tom s rodičmi. Radšej si hneď zapíš na viditeľné miesto o čom chceš s rodičmi hovoriť.

eLx

Možná kouříš trávu a ta ti paměť bere – přestaň a ono se to vrátí do normálu. Možná ji jenom netrénuješ, začni a ono se to zlepší. Možná stojí za to vyzkoušet třeba Ginkgo, posiluje skvěle paměť. Možná ale paradoxně zapomínáš kvůli trestům tvé matky. Je to stejné jako třeba s řízením. Někdo jezdí dobře, ale pak veze někoho, kdo mu do toho pořád kecá, nadává, zbytečně komentuje a radí, a ten řidič pak začne řídit jako prase, protože je ve stresu a nedokáže se koncentrovat, navíc to naruší podvědomé reakce. Tak moc se snažíš nezapomenout, že skoro zákonitě zapomenout musíš. Zkus jít do ofensivy proti mámě, řekni jí, že čim víc na tebe tlačí, tim je to horší. Chvíli možná bude dusnějc, ale pak se jí to rozloží. Ty v ten moment musíš taky přidat na pokoře. Stabilizujete se a mělo by se to zlepšit. Uff. :)