kvetar

Je mi 66 let a při měření tlaku mívám zvýšené hodnoty, spodní nějak vysoký – 142/89. Je to normální?

Nejlepší odpověď
Danina65

Já bych řekla, že je celkem přiměřený tvému věku. Hrubý odhad je, že horní nesmí přes 200 a spodní přes 100. Mně v nemocnici vysvětlovali, že je každý člověk originál, že je víc důležité, abys měřil cca stále stejné hodnoty. Ale dr. nejsem, ani Voštěp, pokud máš pochybnosti, počkej a po mrazech se vydej ke svému lékaři.

Další odpovědi
mosoj

Hodnoty TK 140/90 mm Hg jsou považovány za limity normálního tlaku.

brillant

Fundovanou odpověď dá jen lékař. https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=tlak+kr­ve+hodnoty&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

anonym

Je mi 62 let a mám tlak 140/90 a doktor říká, že je to přiměřeně k věku.