Beef

Je mi 20 let a jsem stále přihlášen u dětské lékařky. Zítra potřebuji k doktorovi, ale dětská mě již nevyšetří..

Je mi 20 let a jsem stále přihlášen u dětské lékařky. Zítra potřebuji k doktorovi, ale dětská mě již nevyšetří.. Nemáte nějakou radu, kde mě vezmou? Děkuji
Doplňuji:
Jde mi o to, zda když přijdu k nějaké doktorce a nejsem u ni přihlášen, zda mě přijme, nebo jestli me stále přijme má dětská.

Týká se to nemocenské

Nejlepší odpověď
bolak

Dětská tě přijme jen když je zároveň praktickým lékařem pro dospělé, jinak tam ani nelez. Jiná tě možná vezme, možná ne, to záleží na tom kolik má pacientů a jestli ještě bere nový, každopádně většina z nich chce při první prohlídce předložit minimálně výpis z karty, ne-li celou dokumentaci, jinak následuje remcání.

Při nejhorším je tu pořád možnost zajít do nemocnice, nebo na polikliniku na pohotovost, pokud se jedná o něco akutního a nebo registrovat se u specialisty, pokud máš třeba zlomenou páteř tak u ortopeda a tak podobně, tam po tobě nic nechtěj, jen 30 korun a abys vypad..

Další odpovědi
anonym

??U nás jsou jen ve středu.Chybí základní informace.

celie

Dětská už tě nevezme.Musíš se přihlásit u doktora jiného ,ale pokud nebude mít plno.Někteří totiž neberou nové pacienty ,ale určitě u vás není jen jeden doktor.

pusinka50

K nějakému lékaři přece místně spadáš podle místa bydliště, podle okresu nebo obvodu. Ke komu chodí tví sousedé? Nevím, jestli bydlíš ve městě nebo na vsi. Poradí ti i na klinice, pod kterého lékaře patříš. Ale dnes si již můžeš vybrat libovolného lékaře. Jenže když o žádném nic nevíš, tak to ti moc nepomůže.
Vezmeš si kartičku pojištěnce, občanku a lékaře požádáš, jestli by si mohl vyžádat tvou zdravotní kartu u tvého dětského lékaře a dáš mu na něj písemný kontakt.

marci1

U nás se pediatři ( dětští lékaři ) starají o pacienty do dne, předcházejícímu 19. narozeninám, ale v odůvodněných případech ( je to možná i Váš, když nemáte ještě svého praktického lékaře a kartu máte u pediatra ) může být i věk vyšší.
Doplňuji:
Nejlépe bude, když do ordinace zavoláte a domluvíte se.