Terez16

Když je mi 17, potřebuji pro tattoo salon souhlas rodičů? Stačí podpis, nebo musí přijít rodič osobně?

Tetování v 17

Odpovědi
Mc Merkurion

… hele,někde jsem četl,mám za to,že tady ta otázka byla položena,od 14 let nepotřebuješ souhlas … zde je to napsaný:„Chce si vaše čtrnáctileté dítě nechat udělat tetování přes celá záda a vy jste proti? Od prvního ledna máte smůlu. Podle nového občanského zákoníku má dítě starší 14 let právo si o těchto věcech rozhodovat samo.“

Zdroj: http://www.aha­online.cz/cla­nek/musite-vedet/94007/novy-obcansky-zakonik-tetovani-bez-souhlasu-rodicu-od-14-let.html

Dale Cooper

Terez, kasli na to, jednou budes litovat. Neexistuje nic pritazlivejsiho nez ciste zenske telo a nic vic odpuzujiciho nez potetovana zenska. Ver mi. Kdyz jdu na rande a holka ma tetovani, hned pro me konci.

kodl67

Do 18 let buď doprovod jednoho z rodičů nebo písemný souhlas
Záleží na domluvě s tatérem

Hans51

ahaonline.cz nepovažuji za relevantní zdroj právních informací 😉 občanský zákoník, ač obsahující 3081 paragrafů, nikde nepoužívá slovo tetování či piercing. Docela by mne zajímalo, kde na to ti redaktoři přišli