Avatar uživatele
Evuše

Je mi 16, budu potřebovat na gynekologii souhlas mamky, že chci brát prášky?

Zajímavá 0 před 3928 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Funna

Od 1. 4. 2012 je zapotřebí souhlasu rodičů při gynekologickém vyšetření nezletilých a při předpisu hormonální antikoncepce…taková je novela zákona…ale jak se zachová konkrétní lékařka, tak to ví jen ona…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kwika13

Ahoj Evuše, je mi 17 a když jsem byla poprvé na gynekologii v 16 letech šla jsem s mamkou. Mamka sice věděla, že chci předepsat antikoncepci, ale byla semnou jen u sestry a doktorovi jsem to říkala sama. S předepsáním antikoncepce neměl vůbec žádný problém a žádný souhlas nepotřeboval.

před 3908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Před 2 dny jsme Ti již odpovídali.

před 3928 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Evuše

na tu gyndu jsem domluvená s mamkou.. ale nechce mi dovolit prášky, tak jestli budu něco navíc potřebovat nebo tak

před 3928 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

číst už umíš?…tak co je nejasného na slovech: „při předpisu hormonální antikoncepce“…co­pokud ti to doktorka nenapíše „na černo“ tak musíš mít souhlas rodiče…nic jiného se tu nedozvíš…pokud nemíníš mít pravidelný sexuální styk, tak se do žádných prášků nežeň…každá chemie, která se ti dostane do těla, ti neprospěje, spíš naopak…raděj použijte kondom, nebo pesar…a ochrání tě to na rozdíl od prášků i před případnými pohlavními nemocemi…

před 3927 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví