maris5

Je mi 15 let a už mi začíná vylezat pleš. co mám dělat?

Jsem kluk 😉.

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si odpověď na podobnou otázku, jsou uvedeny příčiny a v odkazu rady..

Vlasy se mohou začít ztrácet na skráních (zvláště v oblasti koutů) a na vrchu hlavy kdykoliv.
Ke ztrátě vlasů u mužů, která má sklon být dědičná, dochází především v místech na skráních (zvláště v oblasti koutů) a na vrcholu hlavy (tzv. kolečko). To je zapříčiněno nadměrným nožstvím chemické složky v organismu nazývanou dihydrotestosteron (DHT), jež způsobuje, že vlasové kořínky produkují slabší a slabší vlasy, které postupně přestanou úplně růst.

Nejčastější příčinou ztráty vlasů u mužů tedy e androgenetická alopecie, tedy citlivost vlasů na pohlavní hormon testosteron, která se dědí generačně. Pokud je hladina testosteronu v krvi vyšší, obvykle se ničí vlasové kořínky a vlasy začnou vypadávat. Proto muži plešatí mezi dvacátým a třicátým rokem, kdy mají hladinu testosteronu nejvyšší

http://hustevla­sy.cz/informa­ce-pro-muze.php

http://www.me­daprex.cz/cs/ma­gazin-krasy/zamereno-na-muze/proc-muzum-padaji-vlasy-48.html

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-tvori-u-muzu-ve-vetsine-pripadu-nejdrive-kouty-a-pozdeji-to-prejde-v-dlouhe-celo-ples

Další odpovědi
anonym

Nezachraňovat a nesnažit se skrýt a zamaskovat problém, se kterým pravděpodobně nic nenaděláš. Ohol si hlavu dřív, než si někdo všimne, žes musel. Bude ti to určitě slušet.

venkovan

Jdi ke svému dorostovému lékaři nebo na kožní, případně se domluv s rodiči a jdi na nějaké soukromé specializované pracoviště. Může to být dědičné, ale také to mohou být houby, plísně, nerovnována organismu apod.
Neházej flintu do žita dřív než k němu dojdeš.

pizlicka

jez loupana slunecnicova seminka.kazdy den jednu polevkovou lzici.jsi jeste mlady,jiste vlasove cibulky jeste neodumreli,da se to zvratit.bohuzel,bu­des muset je jist uz kazdy den.vlasy se jeste obnovi,a zhoustnou.bud trpelivy,uvidis.ja o vlasy prisla kvuli lekum,a seminky jsem obnovila jejich hustotu.

saboo

jojo, to kozni je dobry, taky jsem tam chodil. zas tolik to nepomuze, ale aspon se flaknes ze skoly, mas pocit, ze jsi aspon neco udelal… Strikali mi to dusikem a pak se mi hulilo z hlavy.. docela sranda. Proti genum neco zmuze jen implantace, ale ani kdybys na to ty prachy mel, tak ti to neudelaj, bo si jeste mladej.