Je mezi vrabcem a brabcem podobný rozdíl jako mezi havranem a vránou?

Havran a vrána na pohled vypadá skoro stejně.

Nejlepší odpověď
zjentek

Mezi vrabcem a brabcem je asi takovej rozdíl jako mezi mravencem a brabencem.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… Vrabec napsal jednu z nejznámějších kuchařek a Brabec zase hrál v našem (tehdy) nejdelším seriálu … a moc podobní si teda nebyli …

annas

Havran a vrána – viz otázka

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-na-zahrade-nejspis-vrany-anebo-spise-havran

Vrabec = brabec

Vrabec je spisovný název pro toho známénho ptáka, který bohužel je stále vzcnější.

Brabec je nespisovné pojmenování pro vrabce. Došlo ke změně hlásek, tzv. retnic – v/b.

Původ – slovo všeslovanské,. Praslovansky l.vorbьcь,vorbьjь se spojuje s litevským žvìrblis, dále i řecky. rhóbillos ‘jakýsi pták’. Indoevropský kořen je nejistý.

Podle J. Rejzka a jeho Etymologcikého slovníku.