Je mezi vámi řezník – profík či laik?

Doplňuji:
Pro neznalé: řezník – profík je člověk,který se svou prací živí,je to jeho zaměstnání a o řezníku – laiku snad nemusím psát.

Nejlepší odpověď
dudu

Děda, otec, brácha, strejda i kmocháček byli řezníci. Já asistoval nejméně u padesáti zabíjaček a občas prodával i v krámě, který jsme měli doma uzeniny. Vzhledem k tomu, že byl dostatek profíků, dělal jsem většinou jen pomocné práce, ale něco jsem odkoukal. Naši chlapi mně kvůli pracem, které jsem zastával v legraci říkávali „naša Anežka“.

Další odpovědi
Damiana

Jaký je rozdíl mezi profi řezníkem a laikem? Něco jako Krkovička a Jack Rozparovač? Nebo se budeme pohybovat též v intelektuálnější rovině? Já jen, abych o něco nepřišla a věděla, kam se případně zařadit.:-)
Doplňuji:
No když nemusíš, tak si to vyložím po svém. 🙂
Podle toho, kolik jsem už v životě zmasila zbytečných úkolů, zmasakrovala příležitostí nadutým zmetkům a zabila času – musím být buď „skutečná“ řeznice nebo úplně „normální“ člověk.

Drap

Je

pusinka50

Nene, nikoliv, ikdyž mívám občas chuť s něčím říznout, když mě chytne vztek, mezi řezníky se nepočítám

anonym

Drape a co si ty profík nebo amatér?!

Drap

Otec byl řezník-uzenář. Často jsem dělával s ním a vše jsem se naučil. Nikdy jsem se tímto řemeslem neživil, ale chodíval jsem zabíjet dost často. Poslední dobou je toho čím dál tím méně. Zkrátka neni co zabíjet.
Ale někdy bych i někoho rád zabil

anonym

oooo,ty kanibale.

anonym

Barbakane, co konkrétně myslíš pojmem „řezník – laik“?
Táta byl řezník vyučený a léta se tím živil. Spoustu nás toho doma naučil. Zabíjačky jsme si dělali vždy sami, ale řezníci nejspíš nejsme ani já, ani mí bratři.

anonym

laik-samouk takový co si dělá vše sám doma s rodinou.

anonym

No, a co tedy chceš vědět? Dle rozdělení zabíjačkových „povinností“ jsem třetina řezníka.

anonym

Nechci se chlubit,ale má žena je půlka řezníka.Umím vše,ale zrovna si prohlížím obrázky z různých zabijaček a našel jsem tam dobrý fígl půlení a taky,jak bourají prase.Prostě jej stáhnou z kůže ještě na trojnožce.

Drap

Je to nejsnadnější postup v domácích podmínkách

anonym

Tak u nás to byla a je pořád klasika – zabít, odkrvit, očistit a zavěsit. Další už ve svislé poloze.