je mezi Českem a Nemeckem hranice??

Mam jet ve Čtvrtek přišti na zavody na skejtu Do nemecka… ale je tu problem potřebuju bud')))►občanku◄ nebo ►pas◄ občanku nemam pač mi neni 15…a pas bych musela udelat na Ukrajine protože trvalý pobyt mam na ukrajine ale tady si ho musim prodlužovat…ale mam kartičku na kterej je moje foto datum narozeni apod…to je asi kartička že trvalý pobyt mam prodluženej… ale hlavní je jestli tam je ta hranice.
Doplňuji:
My jedeme do Štutkardu… nebo jak se to piše :DD

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud nejsi občan ČR,ale Ukrajiny, tak potvrzení trvalého pobytu v Česku tě neopravňuje ke vstupu do jiné země EU .Jako Ukrajinka potřebuješ vízum.Stuttgard není zrovna hned za hranicemi , může se lecos přihodit a v tomhle Němci nejsou zrovna nikterak benevolentní.Já bych to neriskovala…:D

Další odpovědi
honza19hk

Hranice tam samozřejmě je ale vzhledem k tomu že ČR i D je v Schengenském prostoru nejsou hranice hlídány a za bežných okolností ani kontrolovány. Maximálně může stát za hraničním přechodem celní správa a hlídat přetížený kamiony.Ovšem kontrola se tam objevit může.

briketka10

hranice mezi Českem a Německem samozřejmě je..

suaeda

Občas jezdím pravidelnou autobusovou linkou přes Německo do Švýcarska. Většinou nás kontroluje česká pasová kontrola již v Plzni na nádraží. Občas se stane, že náš autobus kousek za hranicemi zastaví Němci a provedou také kontrolu dokladů. Při přejezdu švýcarských hranic je kontrola většinou pravidelná. Kontrol moc není a jsou nepravidelné, ale přesto bych to neriskoval.
Německé kontrolní orgány nejsou tak benevolentní jako české.

Nikkol

Občan třetí země může cestovat po území Schengenu na základě platného cestovního pasu a víza; vízum může být nahrazeno platným povolením k pobytu vydaným ČR nebo jiným schengenským státem. Cestovní pas by měl být platný minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území domovského státu či státu, kde cizinec pobývá.
Jste-li držitelem platného krátkodobého (schengenského) víza a platného cestovního dokladu, váš pobyt a pohyb po území Schengenu se řídí dobou platnosti tohoto víza, počty povolených vstupů a dále počtem povolených dní – celková doba povoleného pobytu může činit maximálně tři měsíce (90 dnů) během každého šestiměsíčního období (180 dnů). Po dobu platnosti tohoto víza se tedy můžete volně pohybovat po území Schengenu a opustit jej musíte před ukončením jeho platnosti.

Jste-li držitelem platného dlouhodobého víza, povolení k dlouhodobému pobytu nebo platného průkazu o povolení k trvalému pobytu a zároveň platného cestovního dokladu, můžete cestovat do jiných zemí schengenského prostoru a strávit na jejich území až 3 měsíce během jakéhokoli šestiměsíčního období.
Za cestovní doklad pro účely cestování po EU/Schengenu nelze považovat průkaz o povolení k pobytu vydaný ČR či jiným členským státem – musí být vždy doprovázen platným cestovním pasem.

LůcaDůcaPůca

Jak kde, někde je jen cedule – státní hranice, vítejte v německu
Doplňuji:
já když jezdím na kole do německa ( bydlíme jen pár kilometrů od hranic ) tak si neberu občanku ani pas a nic protože je tam jen ta cedule :)

Funna

hranice mezi státy nezanikla a asi nikdy nezanikne…jen v rámci EU pro jejich občany je povolen „volný“ vstup…
něco o tvém problému se dočteš tady
http://www.mvcr­.cz/clanek/sluz­by-pro-verejnost-informace-pro-cizince-aktuality-pravo-volneho-pohybu-na-uzemi-schengenu-pro-drzitele-dlouhodobych-viz.aspx
ale nejjistější je si zavolat na mimistersvo zahraničních věcí a zeptat se tam…
http://www.mzv­.cz/jnp/cz/o_mi­nisterstvu/in­dex.html