VanEgg

Je měření přesné, je-li jeho relativní odchylka 2,5 %?

Ahoj, dnes jsme ve škole vypracovávali laboratorní práci, u které mi vyšla relativní odchylka 2,5 %. Jedná se o přesné měření, nebo ne?

Nejlepší odpověď
Výletník8

Při měření délky lavice to moc přesné není, při měření doby pádu kuličky z výšky na zem je to docela přesné. Jinak jak psal Alesh.

Další odpovědi
Alesh

Je přesné ±2,5 %, co ti jako na to máme říct? Nic neobvyklého u mnohých měření. Třeba policajti ti nad 100 km/hod. odečítají 3 %, tedy možnou chybu měření.