Maggie.b

Je Mentální anorexie druh Anorexie nebo je to úplně stejné? (Anorexie = Mentální Anorexie?)

Je Mentální anorexie druh Anorexie nebo to samé akorát s pofesionálnějším názvem?

Nejlepší odpověď
rynek878

Anorexie či mentální anorexie (latinsky anorexia nervosa, z řečtiny an – zbavení, nedostatek; orexis – chuť) je duševní nemoc spočívající v odmítání potravy a zkreslené představě o svém těle. Spolu s bulimií se řadí mezi tzv. poruchy příjmu potravy.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Men­t%C3%A1ln%C3%AD_a­norexie

Další odpovědi
panenka

Ano je to to samé

hanulka11

troufnu si tvrdit ,že je to totéž