Avatar uživatele
anonym

Je dobrý nápad pomáhat bezdomovcům?

Když tak projířdíme s rodinou Brnem a vidím tam nejakého bezdomovce tak mi ho začne být líto, a chci mu nějak pomoct :/
mím snem je až budu dospělá pomáhat bezdomovcům,ne, že bych postavila nejakou ubytovnu pro ne nebo tak neco ale že bych jim dávala peníze a jídlo a deky a tak..... :/ co si o tom myslíte? já když se vidím tak jim chci dát nejaké peníze, když sem byla se školou v Praze tento rok, dala sem bezdomovcovi 50 kč, bylo mi ho líto, pořád se klaněl k zemi a děkoval za každý drobás.....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? bolak, briketka10, akvidzerp, Nazdar Bazar, anonym, Agneta, abendsbrot23 před 3559 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NikkiHeat

Já jsem pro pomáhat ale tady pozor.....on systém nabízí jakousi propracovanou možnost pro tyto lidi. Možnosti aby se zpátky začlenili v tomto státě jsou. Nejsou jednoduché ani příjemné ale zvládnutelné. Existují různé organizace které jim dokážou pomoci se dostat zpátky na nohy ale jsou tam samozřejmě podmínky. Nechlastat, nefetovat, pracovat.....něk­teří toto prostě nechtějí akceptovat. Zachraňuj radši zvířátka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Quimby

To je dobře, že chceš pomáhat, ale peníze těm lidem nepomůžou, nějak o ně přišli a spíš se musí naučit s nima hospodařit. Nejvíc jim pomůžeš právě tím jídlem a ubytováním, aby byli schopní se postavit na vlastní nohy.
Bohužel existují i ti, co si za to můžou vyložene sami a o pomoc nestojí a dají to i najevo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Hani,chápu tvý city a lítost,jsou to nešťastní lidé.Je dobře ,že jim pomáháš a chceš pomáhat,ale jsou i tací,co jim ubližují.Těm bych to přál ze srdce,aby se právě z nich stali ti bezdomáči.
Osobně jsem viděl jednoho,jak vyndavá zbytek párku z koše,tak jsem mu řekl ať to tam nechá a koupil jsem mu čerstvej párek ak tomu i pivko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Dej jim jídlo. Peníze v žádném případě, může je utrácet za chlast.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pomáhat každému potřebnému by se mělo. Většina bezdomovců však přijme jen peníze, ale odmítá pobyt v azylovém domě, kde by měli svoji postel. Snaží se o to různé organizace : Charita, Armáda spásy ap. Nechtějí o tom ani slyšet. Vadí jim, že by neměli „svobodu“ a hlavně nemohli popíjet alkohol. Jak smutné ! ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Tak se bezdomovci dělí na dva typy. ty, kteří si skutečně za to mohou samy a pak na ty, co se tam ani nemuseli samy svou vinou octnout. Stačí i jeden úředník , co udělá chybu,ale je přece bezchybný.
Myslím, že možná, kdyby jsme změnili celkově celý systém ve státě, a lidé co jen chtějí na úkor druhých bohatnout a okrádat. tak by pak toto neexistovalo v takové míře a bezdomovců bude přibývat! I člověk, terý je pracovitý a chce pracovat, může stát bezdomovcem raz dva. Stačí,když se někomu jen maličko zbortí život je tam.
Pokud dáme lidem, že když si poctivě odvede peníze ze své práce a bude mít pak na chvilku nárok na podpoření, a bude mít šanci někde pracovat, tak nebude tolik lidí bezdomovců. Oni také nevezmou kde koho na ty údajné oraganizace.
Jistě normální bezdomovc vezme zavděk i kus chleba.
Víte proč chlastají v zimě? Aby se zahřáli, tedy ne všichni. Také jsem to odsuzovali, ale pak to bylo řečeno. A tak spadnou, že si na to navyknou a jedou.
Také vezměte, že se raději budou dotovat spoluobčané, co se´jezdí na dovolenou opalovat do ciziny.
Pak práci úřadům berou příživnické agentůry, takže lidé bez práce přibývá.A ty agentůry zase vykořisťují lidi a pak jim i neplatí. A Pak lidé nemají třeba na zaplacení nějakých výdajů.
Vyžeňme darmožruty, najděme práci, změňme systém a bude méně bezdomovců, kriminality!
Vemte kolik lidí tomu všemu tleská dnes? Kolk lidí dnes může jít cinkat klíčkami kde mají lidé svobodu a právo, když chce pracovat, tak,aby našel práci? Co je za nabídky práce?Jen podvodné obchody a pod agentůry.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
STUDENTKAEVA

Ono jde o to i ti bezdomovci jsou občas mrchy.Opijí se a můžou býti nebezpeční dávej si pozor i na osobní věci aby ti něco neukradli!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

to seš hodná holka ..co tě nezabije, to tě posílí :O

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Podívejme se na bezdomovce v nejbohatších evropských zemích. Těm by stačilo jen zajít na úřad, a hned mají byt, a ten bude na státní náklady ještě zařízen, nájem placen a 400,–€ měsíčně dostanou na útratu…
++++++++
Právě jen naivní děvče si může myslet, že bezdomovcům se dá pomoci bydlením a penězi.
++++++++
Jedná se o duševní chorobu(úchylku) zrovna jako u „mesů“(nebo mesiú)- to jsou ti, co „sbírají“ odpadky, a mají toho plné byty.

Ten „bezdomovec“ to nevydrží v uzavřených prostorách, a nechápe, jak může někdo bydlet „v krabici“. A všechno ostatní je jen výmluva.:D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek