Je dobrý nápad pomáhat bezdomovcům?

Když tak projířdíme s rodinou Brnem a vidím tam nejakého bezdomovce tak mi ho začne být líto, a chci mu nějak pomoct :/
mím snem je až budu dospělá pomáhat bezdomovcům,ne, že bych postavila nejakou ubytovnu pro ne nebo tak neco ale že bych jim dávala peníze a jídlo a deky a tak..... :/ co si o tom myslíte? já když se vidím tak jim chci dát nejaké peníze, když sem byla se školou v Praze tento rok, dala sem bezdomovcovi 50 kč, bylo mi ho líto, pořád se klaněl k zemi a děkoval za každý drobás.....

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Já jsem pro pomáhat ale tady pozor.....on systém nabízí jakousi propracovanou možnost pro tyto lidi. Možnosti aby se zpátky začlenili v tomto státě jsou. Nejsou jednoduché ani příjemné ale zvládnutelné. Existují různé organizace které jim dokážou pomoci se dostat zpátky na nohy ale jsou tam samozřejmě podmínky. Nechlastat, nefetovat, pracovat.....něk­teří toto prostě nechtějí akceptovat. Zachraňuj radši zvířátka.

Další odpovědi
Quimby

To je dobře, že chceš pomáhat, ale peníze těm lidem nepomůžou, nějak o ně přišli a spíš se musí naučit s nima hospodařit. Nejvíc jim pomůžeš právě tím jídlem a ubytováním, aby byli schopní se postavit na vlastní nohy.
Bohužel existují i ti, co si za to můžou vyložene sami a o pomoc nestojí a dají to i najevo.

anonym

Hani,chápu tvý city a lítost,jsou to nešťastní lidé.Je dobře ,že jim pomáháš a chceš pomáhat,ale jsou i tací,co jim ubližují.Těm bych to přál ze srdce,aby se právě z nich stali ti bezdomáči.
Osobně jsem viděl jednoho,jak vyndavá zbytek párku z koše,tak jsem mu řekl ať to tam nechá a koupil jsem mu čerstvej párek ak tomu i pivko.

Nazdar Bazar

Dej jim jídlo. Peníze v žádném případě, může je utrácet za chlast.

marci1

Pomáhat každému potřebnému by se mělo. Většina bezdomovců však přijme jen peníze, ale odmítá pobyt v azylovém domě, kde by měli svoji postel. Snaží se o to různé organizace : Charita, Armáda spásy ap. Nechtějí o tom ani slyšet. Vadí jim, že by neměli „svobodu“ a hlavně nemohli popíjet alkohol. Jak smutné ! ☹

klob1

Tak se bezdomovci dělí na dva typy. ty, kteří si skutečně za to mohou samy a pak na ty, co se tam ani nemuseli samy svou vinou octnout. Stačí i jeden úředník , co udělá chybu,ale je přece bezchybný.
Myslím, že možná, kdyby jsme změnili celkově celý systém ve státě, a lidé co jen chtějí na úkor druhých bohatnout a okrádat. tak by pak toto neexistovalo v takové míře a bezdomovců bude přibývat! I člověk, terý je pracovitý a chce pracovat, může stát bezdomovcem raz dva. Stačí,když se někomu jen maličko zbortí život je tam.
Pokud dáme lidem, že když si poctivě odvede peníze ze své práce a bude mít pak na chvilku nárok na podpoření, a bude mít šanci někde pracovat, tak nebude tolik lidí bezdomovců. Oni také nevezmou kde koho na ty údajné oraganizace.
Jistě normální bezdomovc vezme zavděk i kus chleba.
Víte proč chlastají v zimě? Aby se zahřáli, tedy ne všichni. Také jsem to odsuzovali, ale pak to bylo řečeno. A tak spadnou, že si na to navyknou a jedou.
Také vezměte, že se raději budou dotovat spoluobčané, co se´jezdí na dovolenou opalovat do ciziny.
Pak práci úřadům berou příživnické agentůry, takže lidé bez práce přibývá.A ty agentůry zase vykořisťují lidi a pak jim i neplatí. A Pak lidé nemají třeba na zaplacení nějakých výdajů.
Vyžeňme darmožruty, najděme práci, změňme systém a bude méně bezdomovců, kriminality!
Vemte kolik lidí tomu všemu tleská dnes? Kolk lidí dnes může jít cinkat klíčkami kde mají lidé svobodu a právo, když chce pracovat, tak,aby našel práci? Co je za nabídky práce?Jen podvodné obchody a pod agentůry.

STUDENTKAEVA

Ono jde o to i ti bezdomovci jsou občas mrchy.Opijí se a můžou býti nebezpeční dávej si pozor i na osobní věci aby ti něco neukradli!

zjentek

to seš hodná holka ..co tě nezabije, to tě posílí :O

Agneta

Podívejme se na bezdomovce v nejbohatších evropských zemích. Těm by stačilo jen zajít na úřad, a hned mají byt, a ten bude na státní náklady ještě zařízen, nájem placen a 400,–€ měsíčně dostanou na útratu…
++++++++
Právě jen naivní děvče si může myslet, že bezdomovcům se dá pomoci bydlením a penězi.
++++++++
Jedná se o duševní chorobu(úchylku) zrovna jako u „mesů“(nebo mesiú)- to jsou ti, co „sbírají“ odpadky, a mají toho plné byty.

Ten „bezdomovec“ to nevydrží v uzavřených prostorách, a nechápe, jak může někdo bydlet „v krabici“. A všechno ostatní je jen výmluva.:D