Maki-H

Je maturita ze ZSV těžká?

Původní otázka: Je maturita ze ZSV těžká?

Tazatelka doplnila, jak je možné zjistit v historii úprav. Ale bohužel na doplnění neupozornila.

Je opravdu maturita ze ZSV (základy společenských věd) opravdu tak obtížná, jak se říká? Chtěla bych studovat právnickou fakultu, kam se studenti přijímají na základě scio testů. Takže z čeho odmaturuju je možná jedno. Je špatný nápad odmaturovat z něčeho, co je pro mě jednoduché= biologie a jít na právnickou fakultu bez maturity ze ZSV?
Chodím na gymnázium a ZSV tam bereme velmi rozsáhle, takže bych na VŠ nešla s nízkými znalostmi.

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, jak pro koho. Učivo je poměrně rozsáhlé, otázky jsou z učiva základů společenských věd na gymnáziu. Předmět připravuje k přijímacím zkouškám na VŠ.

Záleží na tom, na kterou fakultu se budete hlásit, takže možná uvažujete i podle toho. Třeba na VUT se test nedělá.

Našla jsem, že test na VŠ se skládá z 60 úloh a je rozdělen do tří částí: Člověk a společnost (úlohy z oboru psychologie, sociologie, filozofie), Stát a právo (politologie a právo), Hospodářství a svět (ekonomie, evropská integrace a moderní dějiny zahrnující období od 1848 do současnosti s důrazem na české a světové dějiny v kontextu mezinárodních vztahů).

Požadavkům odpovídá určitě i maturitní zkouška.

Je třeba, abyste byla konkrétnější.

Ad Hans51

Po mé odpovědi, že má být dotaz konkrétnější, tazatelka doplnila svou otázku s tím, že chce studovat práva. Už jsem se nevracela, až jsem dnes ve streamu četla, že přibyla další reakce.
Takže vaše připomínka na mou zmínku o VUT není na místě.

Ad Hans51, děkuji.

Další odpovědi
Drap

Pro někoho těžká, pro jiného velmi lehká.

Rokio

Ne, není tak těžká. Těžší je například maturita z účetnictví, matematiky nebo také financí a daní.

Petruse20

Tak to byl zrovna jeden z těch předmětů, který jsem věděla, že dám stoprocentně. Ale byla jsem na lyceu, né na gymplu, tak nevím, jak se to hrotí u Vás.

Hans51

To annas:

Omlouvám se Vám za svoji původní odpověď s narážkou na VUT, nevšiml jsem si, že byla otázka doplněna. Příště si dám pozor.

V České republice jsou čtyři právnické fakulty. Z toho plzeňská, pražská a olomoucká výsledky SCIO testů (tedy i testů ze ZSV) zohledňují, brněnská má své vlastní přijímací zkoušky, takže tam SCIO testy nezohledňují.

JančaKucera4

Dobrý den, rozumím vám, jak moc může být předmaturitní stres náročný. Jsem ráda, že jste se rozhodla hledat způsoby, jak se se stresem vyrovnat. Můj syn před maturitou taky trpěl velkým stresem. Naštěstí narazil na Krupa Kratom, který je přírodní doplněk stravy. Ten mu pomohl se uvolnit a stres z něj spad a maturitu ze ZSV udělal v pohodě.