Avatar uživatele
ratava

Je Marseillské mýdlo opravdu tak dobré na praní prádla?

Máte někdo zkušenost s praním v Marseillském mýdle? Je opravdu tak dobré, jak se píše? Nebo vypere jen něco…?

děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, marci1 před 3514 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Střídám prací prášky s tekutým marseillským mýdlem. Používám je na všechny druhy prádla, jsem spokojená . Ale ještě jsem v něm neprala při 90 ° C.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
johana 56

Marseillské mýdlo používám na všechny druhy práda,peru i při vysokých teplotách.Spokojená jsem také s čisticím prostředkem Sidolux Universal,který toto mýdlo obsahuje a lze ho použít na veškeré umyvatelné povrchy.
Doplňuji:
„…druhy prádla..“

Upravil/a: johana 56

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

V dTestu 3/2013 vyšel Test alternativních pracích prostředků, měli tam i marseillská mýdla (viz zdroj). Je to placené, tak jen výcuc: všechny alternativní způsoby vyšly hůř než klasický prášek (Ariel na barevné prádlo), navíc měly slabší bělící účinky.

Zdroj: http://www.dtes­t.cz/clanek-2768/test-alternativnich-pracich-prostredku-2013

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
johana 56

@Pepa25

Za ověřené považuji vyzkoušené.Různé testy nejednou ukázaly,že to,co ylo před půl rokem dobré a vyhovující,je kupodivu velice škodlivé.
Vyprat prádlo v Arielu,Persilu apod. nedoplatím se na kožním.O těchto prášcích neměly moje babičky ani zdání a jaké prádlo měly z obyejného „Jelena“!Chemické bělení a sušení přímo v pračce se nevyrovná pověšení a kropení prádla na sluníčku.

před 3514 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek