Bronzový

Je Marseillské mýdlo opravdu tak dobré na praní prádla?

Máte někdo zkušenost s praním v Marseillském mýdle? Je opravdu tak dobré, jak se píše? Nebo vypere jen něco...?

děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Marseillské mýdlo používám na všechny druhy práda,peru i při vysokých teplotách.Spokojená jsem také s čisticím prostředkem Sidolux Universal,který toto mýdlo obsahuje a lze ho použít na veškeré umyvatelné povrchy.
Doplňuji:
"...druhy prádla.."

Další odpovědi:

Zlatý

Střídám prací prášky s tekutým marseillským mýdlem. Používám je na všechny druhy prádla, jsem spokojená . Ale ještě jsem v něm neprala při 90 ° C.

Bronzový

V dTestu 3/2013 vyšel Test alternativních pracích prostředků, měli tam i marseillská mýdla (viz zdroj). Je to placené, tak jen výcuc: všechny alternativní způsoby vyšly hůř než klasický prášek (Ariel na barevné prádlo), navíc měly slabší bělící účinky.

Zdroj: http://www.dtest.cz/clanek-276 8/test-alternativnich-pracich- prostredku-2013

Diskuze k otázce

Stříbrný

johana 56

@Pepa25

Za ověřené považuji vyzkoušené.Různé testy nejednou ukázaly,že to,co ylo před půl rokem dobré a vyhovující,je kupodivu velice škodlivé.
Vyprat prádlo v Arielu,Persilu apod. nedoplatím se na kožním.O těchto prášcích neměly moje babičky ani zdání a jaké prádlo měly z obyejného "Jelena"!Chemické bělení a sušení přímo v pračce se nevyrovná pověšení a kropení prádla na sluníčku.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.