ratava

Je Marseillské mýdlo opravdu tak dobré na praní prádla?

Máte někdo zkušenost s praním v Marseillském mýdle? Je opravdu tak dobré, jak se píše? Nebo vypere jen něco…?

děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Střídám prací prášky s tekutým marseillským mýdlem. Používám je na všechny druhy prádla, jsem spokojená . Ale ještě jsem v něm neprala při 90 ° C.

Další odpovědi
johana 56

Marseillské mýdlo používám na všechny druhy práda,peru i při vysokých teplotách.Spokojená jsem také s čisticím prostředkem Sidolux Universal,který toto mýdlo obsahuje a lze ho použít na veškeré umyvatelné povrchy.
Doplňuji:
„…druhy prádla..“

Pepa25

V dTestu 3/2013 vyšel Test alternativních pracích prostředků, měli tam i marseillská mýdla (viz zdroj). Je to placené, tak jen výcuc: všechny alternativní způsoby vyšly hůř než klasický prášek (Ariel na barevné prádlo), navíc měly slabší bělící účinky.

Zdroj: http://www.dtes­t.cz/clanek-2768/test-alternativnich-pracich-prostredku-2013

johana 56

@Pepa25

Za ověřené považuji vyzkoušené.Různé testy nejednou ukázaly,že to,co ylo před půl rokem dobré a vyhovující,je kupodivu velice škodlivé.
Vyprat prádlo v Arielu,Persilu apod. nedoplatím se na kožním.O těchto prášcích neměly moje babičky ani zdání a jaké prádlo měly z obyejného „Jelena“!Chemické bělení a sušení přímo v pračce se nevyrovná pověšení a kropení prádla na sluníčku.