barnajka

Je mailová adresa „přenosná“?

Blbě jsem otázku definovala, ale nevěděla jsem, jak jinak to vyjádřit v jedné větě. Zkusím to trochu rozebrat, snad pochopíte, jak to myslím :)

Věc se má tak: mám 3 mailový schránky, z toho jednu nepoužívám už skoro vůbec, druhou velmi málo, třetí intenzivně. Postupně bych to ráda zredukovala jen na tu jednu jedinou, udržovat ty ostatní už nějak nemá smysl.

A teď ta otázka: co se stane s mou mailovou adresou, když se schránka zruší?! Uvolní se znovu pro ostaní uživatele?
A co když si ji někdo opravdu vybere, co pak?! Vznikne tím fungl nová „identita“, a nebo se může stát, že nový majitel mé adresy bude dostávat maily, co byly původně určeny mně?!
Trochu jsem to domotala, že jo? Tak zkusím vysvětlit na konkrétním příkladu :))

*Mám např. mailovou adresu: 123456789@seznam.cz
*Rozhodnu se, že schránku zruším.
*Pak přijde pan XY a bude si chtít založit na Seznamu mail. Bude přemýšlet, co za uživatelský jméno si zvolit a pak si řekne: 123456789 je to pravý vořechový, to chci!
Zkusí, jestli je jméno volný..a ono bude, protože já ho týden předtím „uvolnila“.
*Pan XY si teda založí schránku.

A teď co?! Vznikne úplně nová schránka, co nemá s tím starým účtem společnýho lautr nic?!

A co když mi na mou starou adresu tu a tam ještě někdo mail pošle? Vrátí se mu jako „nedoručitelný“ (protože MUJ účet už neexistuje), a nebo ten můj mail dostane nový majitel schránky?
Jak poslaný e-mail pozná, kam má přijít? Jak poslaný e-mail pozná, že patří MNĚ, a ne panu XY? Vždyť doručovací adresa je stejná…
Má tuhle eventualitu Seznam nějak ošetřenou? Třeba tak, že jednou deaktivovaná uživatelská jména znovu do oběhu nepouští? Fakt bych nerada, aby si moje soukromý maily četl někdo cizí :)

Nevíte někdo, jak to s tou adresou teda je?
Pokud jsem to nevysvětlila srozumitelně, otázku kdyžtak doplním :)

Za odpovědi díky

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak jistě je to tak, že když ji zrušíš, tak pokud si někdo založí tu stejnou adresu (pokud to server umožní, může být časový limit po který to založit znovu nepůjde), pak pokud na tu adresu někdo napíše, že to přijde jemu, co jiného bys čekala? 🙂
Je to podobné jako s tel. čísly. Táta si pořídil číslo a furt ho někdo otravoval, nějaký chlap chtěl Lenku, občas nějaká sms Lence od nějaké kámošky k narozeninám apod. Celé to bylo asi tak, že nějaká Lenka zrušila číslo, protože ji otravoval nějaký chlap, operátor to číslo bez nějaké delší prodlevy opět uvolnil a pak samozřejmě adresátem byl můj táta. Čísel je omezeně mnoho, proto se „recyklují“, operátor by akorát měl dodržovat nějaké lhůty (půl roku, rok), než je znovu pustí do světa. To samé by mělo být i u mailů, ale tam se to asi tolik neřeší. Pokud tu adresu dlouho nepoužíváš, pak ji klidně zruš, ale samozřejmě to chtělo po dobu čekání na zrušení striktně upozorňovat případné pisatele na tuto rušenou adresu, že ji měníš a tuto výhledově zrušíš.

Další odpovědi
terry

Tvá „zrušená“ mailová schránka nebude zcela jistě k mání.
Nevím jestli napořád, ale určitě několik let.

Adula.57

Trochu dlouhé nemyslíte?
Když si tamten zrušíte, tak se tam zruší i vaše všechny údaje a prostě se to smaže. Když si potom nějaký pan XY řekne chci to mít tak a tak, tak mu tam naběhne jestli to někdo používá nebo ne. Jestli ano, musí dá jiné jméno. Jestli ne, je to jeho a další osoba už to nemůže dát, ale je to volné po nějaké době.

RomanP

na seznamu nejde zrušit schránku, že uživatel to chce, zrušit se dá jedině tak že ji 90 dní nebudete používat a nic vám tam nebude chodit. Potom ji teprve provozovatel zruší. Dá se zrušit do 24 hodin jen profil na lidé.cz. Já osobně přestal používat schránku kterou jsem vytvořil na mém prvním kurzu IT před třemi roky a nedávno jsem zkoušel znovu schránku vytvořit ze stejným nickem a napsalo mi to že tento nick je obsazený.