bobánek

Je lochnesské jezero spojené s pravěkem?

Jak vysvětlit že se objevuje a mizí lochnesská příšera?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka už určitě byla vložena, jenže ji nemohu v modré liště najít.

Jezero se nachází na severu Skotsko ve zlomu Great Glen, který se táhne od východu k západu a dělí Skotsko na dvě části. Jezero je ledovcového původu (ledovec roztál před asi 10 000 lety a poté bylo Loch Ness spojeno s mořem – kudy se údajně dostali dovnitř plesiosauři).
Loch Ness je dlouhé 34 km a široké přibližně 1, 5 km. Hloubka dosahuje asi 230 m. Je tak největším (co se objemu vody týče) jezerem ve Velké Británii.

Jinak o této nestvůře si přečtěte informace na: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lochnes­sk%C3%A1_nestv%C5%A­Fra

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:CJD8-s-PpoQJ:wapedia­.mobi/cs/Kryp­tozoologie+P%C5%AF­vod+lochnesk%C3%A9ho+je­zera&cd=10&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
Děda Louda

Ano. Beze sporu tehdy vzniklo.
S tou příšerou se zatím nikomu nepodařilo přinést doložitelný seriózní důkaz jejího výskytu.