Löwe

Je lidstvo čím dál více hloupější?

Až jednoho dne…

Nejlepší odpověď
marci1

Bohužel ano.
Citát : "
„Vždycky bylo, je, a já se domnívám, že i bude na světě lidí víc hloupých a nevzdělaných, než chytrých a vzdělaných, i když chytrost a vzdělanost nejsou na sobě přímo závislé. Já znám mnoho vzdělaných hlupáků.“ 🙂
Jan Werich

Další odpovědi
Banán88

…ano
Doplňuji:
rigormortis: IQ od dob neandrtalcu mozna nekleslo, ale vzdelanost a hlavne vseobecny prehled s vedomostmi zakladnimi jdou s panem Googlem do riti..

MirKop

V některých případech ano

rigormortis

Mno…průměrné IQ je oproti předkům stejné: 100.

setapouch

Doporučuji ke shlédnutí http://www.csfd­.cz/film/185578-absurdistan/ – na začátku je to vysvětlené.

MK44

Hádám, že jsme chytřejší než před desítkami tisíc let. Otázka je, zda jsme chytřejší v relaci s možnostmi, které máme k dispozici. Jde o technologie, kterým rozumí čím dál tím menší procento populace. Většina je jenom používá. Jak přestanou fachčit, neví co s tím. Je chytřejší ten, kdo rozumí nějakému vzorci nebo ten, kdo umí zmáčknout tlačítko a ono se to spočítá samo? Nemluvě o tom, že když neandrtálci nezvládli svou technologii, tak si možná udělali boule. Když my nezvládneme atomovou elektrárnu nebo se začneme boulovat bombami, tak "jednoho dne " …

Děda Louda

Myslím, že lidstvo snad ne, ale lidi určitě.

lota

Bojím se, že ano…

setapouch

rigormortis: ale to docela určitě není průměrné IQ. IQ 100 znamená, že tvůj mentální věk odpovídá tvému fyzickému věku.

rigormortis

Prosím o nějakém tom počtení o IQ…

setapouch

Tomu nerozumím.