Avatar uživatele
ratava

Je-li prani otcem myslenky, co je „matkou“?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, marci1, Kepler před 2837 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Řekl bych, že Inspirace. Uvidíš něco krásného a to tě inspiruje k přání mít to také. A taťka hned vymyslí jak na to. Jakmile to realizuje, mamka to hned zkonfiskuje a všude vykládá, jak má šikovného chlapa.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Matka ty otcovy často bláznivé nápady vhodně usměrní, či zcela zpacifikuje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Matkou moudrosti je opakování, otcem myšlenky je přání. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Přání otcem myšlenky​ je chybné přesvědčení, že naše přání jsou v souladu s realitou.
.
Myšlení souvisí s rozumem. Co si člověk přeje, tomu ochotně věří, i když to dopadne jinak. Rozhodující je čin.

Zřejmě mužové byli považování za moudřejší, přece platilo: Uč se synu moudrým býti. Ženy byly jen slepice, ženy bez rozhledu.
​​​
To se změnilo, když se rozšířila filozofie – láska k moudrosti. Ta se stala matkou myšlenky, protože moudrost je třeba milovat. Také je nutné si uvědomit, že všechna přání nemusí být moudrá, neuskuteční se. Filozofie nám předkládá moudrost, vychází ze znalostí a zkušeností.

Kromě toho ženy rády „emanují“ vyvozují z dokonalého méně dokonalé, mají předtuchy, převažuje u nich cítění, jsou vřelejší, i když někdy je těžké pochopit jejich logiku.

Navíc ženy pocházejí z Venuše, zatímco muži jsou z Marsu, takže ti jsou realističtější, jednají rozumem, plní často přání žen, jsou jejich ochraniteli.

Takže láska a moudrost, které vedou k činu, jsou matkou myšlenky. Nejde jen o zbožná přání jako u otce myšlenky, ale o realitu.

Láska je prý nejmoudřejší jev možná proto, že cit se objeví dřív než myšlenka ..

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Je-lito pravda, jdu si vyprat ;-°

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

zjentek: copak? Zrovna z tebe vyšla nějaká moudrost?

před 2837 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Nebuď tady nervózní, člověče ;°

před 2836 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Nejsem nervózní, jen mi tvoje odpověď přišla vtipná. Tak jsem to bral jako že ses pos., jestli je to pravda (viz téma). Tak jsem se snažil být taky srandista. Je ale pravda, že mezi námi mnoho srandistů není a proto pořád ten přístup někteří to berou jako útok na svou osobu. Podle mně tady ten prvek legrace a vtipu strašně schází.

před 2836 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Marci opět zapomněla na odkaz.

http://www.slo­vodne.cz/slovod­ne/matka-moudrosti-a-otec-myslenky/

před 2837 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

? Toto rčení se běžně používá. 🙂

před 2837 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek