Usoman

Je-li Otec Goriot k maturitě a samotná knížka se jmenuje „Evženie Grandetová, Otec Goriot“, musím přečíst i Evženii?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud máte číst jen Otce Goriota, tak stačí jeden román ze dvou uvedených. Když si přečtete oba, nic se přece nestane.

Určitě máte knihu, v níž jsou obsaženy dva romány – Otec Goriot a Evženie Grandetová. Všimněte si, že za názvem Otec Goriot je středník ; co z toho vyplývá? Charakteristiku románů znáte z CJL.