Je lev, symbol České republiky, krvežíznivý a nebo mírumilovný ?!

A v případě, že by se měl změnit (utopie) , jaké zvíře byste navrhovali ?

Nejlepší odpověď
annas

Dvojocasý lev se do znaku dostal díky legendě o Bruncvíkovi. Lev podle pověsti zabil saň, ale až do smrti stál Bruncvíkovi po boku, utrápil se po jeho smrti a zemřel. Takže i krvežíznivé zvíře se může stát mírumilovným.

Přidala bych ke znaku meč. Protože až nám podle pověsti bude nejhůře, povstane svatý Václav s blanickými rytíři, kůň svatého Václava vykopne Bruncvíkův meč. Svatý Václav ho uchopí, zatočí s ním nad hlavou a s jeho pomocí useká hlavy všem nepřátelům české země… Snad nejen vnějším, ale i vnitřním …

V současné době by ve znaku mohla být straka – zlodějka. Znaky přece vždy jako první používali nejvyšší vládci ..

Doplňuji:
Správně patří: Lev se do znaku … První nepochybný doklad dvouocasého lva pochází až z pozdější doby …

Další odpovědi
anonym

Lev jako symbolický král zvířat vyjadřuje rytířské ctnosti, odvahu, sílu a statečnost.

Heraldika má vlastní symboliku, míchat do ní nějaká laická hlediska je buď blbost z neznalosti nebo potměšilá provokace.
Např. 2 ocasy neznamenají vůbec nic hanbatého, ale spoluvládí.
Bližší viz ve zdroji:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lev_%28he­raldika%29

Supercom

Tak jelikoz podle povesti lev pomohl zabit draka tak bych rekl ze krveziznivy i mirumilovny…za­lezi v jakem smyslu :D

autacek

Vzhledem k tomu, že je dvojocasý, tak je asi mírumilovný.

A jiné zvíře ? Asi ovce, hodně by to vyjadřovalo celou podstatu našeho národa.

marci1

Lev je mírumilovný, už proto , že je (z heraldického hlediska ) stříbrný a má dva ocasy. Tygři a levharti bývají agresivnější. A pokud bychom měli moře, tak bych navrhovala delfína, jelikož je inteligentní.:-)

nonnel

Já bych do znaku přidal ještě krtka. Ten také dělá tunely.

annas

Ad www a beer – opět jste nezklamali a ukázali se v pravém světle :((

Marné, marné, marné …