barunak

Je lepší zdravotní lyceum nebo gymnázium?

Jsem v 9. třídě zš. Ve všech testech co jsme zatím dělali mi pokaždé vyšla práce s lidmi (sociologie). Souhlasí to, ale nevím na jakou školu. Je v tomhle případě lepší gymnázium nebo zdravotní lyceum?

Nejlepší odpověď
quentos

Neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží na tom, co chcete v životě dělat. Pokud budete chtít dál na VŠ, je lepší gymnázium. Zdravotní lyceum zase v případě, že chcete dělat ve zdravotnictví (to ale stejně budete muset mít ve většině případů VŠ , ať už jako sestra, lékařka či lékárnice). Gymnázium je lepší z hlediska všeobecného přehledu, zdravotní lyceum je úžeji zaměřené. Chce to zvážit všechna pro a proti, případně se poradit se známými (nejlépe z oboru), přáteli, rodinou…
Není pravda, že se po gymplu „musí“ na VŠ. Nemusí. Ale je to na tu VŠ ideální příprava, takže je pak škoda tam nejít.

Další odpovědi
carpediem

Pokud chceš jít na VŠ, třeba sociologii, tak je dobré jít na SŠ třeba sociálně právní, budeš mít dobrý odborný základ, který z gymplu nebude.

Pokud chceš jit na VŠ zdravotního směru, je dobré to lyceum, ale musíš pak jít na 100% na VŠ jinak z tebe bude utíračka zadků s maturou:-(((
Dnes pokud sestra nemá alespoň Bc. tak je spíš uklízečka, nemůže pracovat samostatně.

Po gymplu musíš vždy na VŠ.

dejavu

Pro studium na VŠ a přípravu na přijímačky, jednoznačně vol VŠ, vždy tě lépe připraví, než odborná škola. Odborná škola je vhodná tam, když chceš maturitou skončit, případně si dodělat jen takový ten pseudotitul jako Bc, DiS. ap. na nějaké soukromé VŠ. Pokud jsi výborná studentka, věříš si a chceš mít vejšku, jdi na gympl.

dajule

Doporučuji jít na střední školu, kde z tebe něco bude už po ukončení střední školy, což gympl ani zdravotnické lyceum není. Když si uděláš maturitu, tak máš stejné možnosti jít na vysokou z kterékoliv jiné školy, protože maturita je v dnešní době všude stejná. I když gympláci tvrdí jak mají nejlepší přípravu na vysokou, tak si to nemyslím i úroveň gymnázia stále klesá. Jestliže ti mám poradit jedno nebo druhé, tak gympl.