midlajs

Je lepsi zadne nez neumyte ovoce/zelenina?

Doplňuji:
Mela jsem podotknout, ze mam na mysli vse z obchodu. Casy, kdy jsme kradli, taky si pamatuji a prave jahody s hlinou chutnaly nejlepe.

Nejlepší odpověď
gecco

Poměrně často jím neumyté ovoce či zeleninu – a nikterak mi to nevadí…
Nebo se domníváš, že pokud si natrhám nějaké ovoce na zahrádce a nebo třeba v lese, hned s tím šupajdím k nejbližšímu vodovodu s pitnou vodou???
;-DD
Doplňuji:
Ani u zeleniny z toho obchodu se nebojím nějaké ´otravy´ – pokud jsem ´doma´, zeleninu a ovoce omyju, ale pokud mám chuť, klidně se zakousnu i do právě zakoupeného jablka…
😉
Šli rodiče ® s asi 3–5 letou holčičkou (M) na procházku a zakecali se…
Najednou si všimli, že děcko něco žvýká…
R: „Máničko, co to jíš?“
M: „Mašo…“
R: „A kde´s ho vzala??“
M: „Šamo přišlo.“
´Holčičce´ je dneska -náct – a to, že na vycházce snědla brouka, ji nepoznamenalo…
;-DD
___
Přílišná ´hygiena´ škodí…
😉

Další odpovědi
anonym

A co je na neumytém ovoci špatného? Pamatuji jako kluk, kdy jsem kradl jablka(hrušky, třešně…) otřel do trička a s chutí snědl, nebo se kradla mrkev, kedlubny a různá zelenina a jen se to otřelo, šup s tím do huby, jen se musel vyplivnou písek nebo i hlína. Jo dnes, to je jiná, to aby člověk vše poléval špiritusem, aby se z toho nepotento.

dědapetr

Když jsem venku tak kde bych hledal vodu,sním a basta.Čistota půl zdraví špína celý.

beer

I neomyté ovoce je určitě lepší, než ovoce žádné.
Vitamíny v takové podobě jinde nejsou dostupné a mýty (např. o běhajících potkanech ve skladech mezi ovocem) byly dávno vyvráceny. Dnešní sklady jsou totiž hygieniky i samotnými obchodníky natolik kontrolovány, že si hygienické závady nikdo nedovolí.

dr.luha

Je lepší nejíst žádné ovoce a zeleninu z hydroponických továren.
(např. ze Španělska).