Stříbrný

Je lepší vařit potraviny na páře, nebo v H2O?

Doplňuji:
Myslím jako když napařuji knedlíky anebo vařím cele ponořené ve vodě.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já se domnívám, že quentos tentokrát nemá pravdu, jelikož jde o to, že tazatel má na mysli uchování potraviny při vaření.
Z tohoto důvodu si myslím, že pára je lepší. Potravina se nemáčí ve vodě a tím neztrácí svoje řekněme vitamíny.
Co se týče spotřeby energie obou druhů vaření, tak to nevím.

Další odpovědi:

Stříbrný

Některé potraviny lze vařit ve vodě i na páře,ale některé mají specifický druh přípravy.Zelenina např. je lepší vařit na páře.Pokud je do vývaru ve vodě atd.

Zlatý

v tom není rozdíl, pára má stejný chemický vzorec jako voda ;{)>

Zlatý

Vsechno varim ve vode,krome kynutych knedliku-ty varim v pare,protoze jinak by se mi asi ani nepovedly,a nemam rada,kdyz jsou takove oslizle.
Pri priprave jinych potravin(ryby,zelenina) je para asi vhodnejsi.

Stříbrný

Když se vaří v páře nevyluhují se chuťové látka a vitamíny do vývaru, To je vlastně princip konvektomatu. Maso nevysychá, jenže pak není žádná polívčička. Jsou parní hrnce to je obdoba friťáku kde časovač po upynutí potřebné doby třeba k uvaření rýže sám vypne.Jako všechno je to dobré pokud to člověk umí používat.Spotřeba energie je v obou případech stejná.

Pokročilý

Já myslím, že quentos odpověděl správně. To otázka je položena špatně. Nehledě na to, že když si natočím vodu z vodovodu do hrnce, rozhodně to není čistá H2O (to bychom přece po požití skleničky vody zemřeli na denaturaci bílkovin), ale voda s chlorem a aspoň nějakými minerály - zatímco to, co se vypaří (pára) je čistá H2O.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.