Rokio

Je lepší starověk, nebo středověk?

Doba rozkvětu VS doba temna

Nejlepší odpověď
Kepler

Zas taková otázka. Je lepší hruška, nebo jabko? V době „rozkvětu“ jsi mohl být otrokem i bohatým kupcem, ve středověku zazobaným šlechticem i nevolníkem. Vždy byl chleba o dvou kůrkách a je i teď.

Další odpovědi
dudu

Proč se asi středověk nazývá dobou temna. Pokud by se teoreticky nadále nerušeně rozvíjely znalosti z doby římské, pak lidstvo tehdy mohlo pokročit o desítky let až několik století

VeRe1983

Asi záleželo na místě pobytu, sociálním zařazení. Asi bych byl raději faraonem v Egyptě, než řadovým husitským vojákem.

Dismas

středověk, lidé byli zbožnější.

Lamalam

Další ze série tvých hloupých, hypotetických a spekulativních otázek, na kterou se nedá „rozumně“ odpovědět.

Kepler

Pardon, nějak mi vypadlo to slůvko „asi“.

Kepler

Pardon, nějak mi vypadlo to slůvko „asi“.

Kepler

Dudu, právě proto se středověk nazývá dobou temna, páč se antické znalosti, vzdělání a společnost dále nerozvíjely. Naopak, zadupali to do země, pánbíčkáři zasr…!

Dismas

Zlaté časy, že se nerozvíjely modlářské nesmysly, které akorát svádí poctivé lidi od víry.

dudu

Díky za poučení, ale tvrdím snad něco jiného. Právě ve středověku se zejména církev zasloužila o to, že namísto aby se se svět dále rozvíjel, znalosti antiky byly téměř zapomenuty.