DDarent

Je lepší, si koupit tablet za 10000Kč a středně dobrý počítač (14000Kč), nebo opravdu výkonný notebook??? (26000Kč)

Doplňuji:
Tak já mam doma starej počítač ( dřív stál 17000Kč, ale teď už se ani neprodává) a na nejvyžší grafiku utáhne tak Battlefield 2, ale když tam spustim Crysis, tak musim nastavit nejnižší grafiku a rozlišení 800×600 pixelů. A k vánocům nevim, jestli si přát tablet (už mam mobil za 9500Kč, ale nemá Flash a ani Android a to mi docela dost vadí) a pak chtít střední počítač třeba za těch 14000Kč nebo si teď přát třeba obrazovku a pak ten drahej notebook. vpodstatě by se ten notebook vyrovnal počítačům za 20000Kč, protože má 8GB Ram a Core I7.

Moc toho sice zase nevíte ale mně moc nenapadá jak mam svojí situaci vysvětlit.....

(tablet bude vyprodanej a v německu ho zakázali)

Nejlepší odpověď
anonym

Ze tvé otázky usuzuji, žes student odkázaný na zdroje rodičů. To říkám proto, že když si člověk musí na brigádě vydělat, vybírá pak daleko uvážlivěji.
Ale, aniž bych znal bližší souvislosti, sám bych volil raději lepší notebook, který je nezbytný na VŠ a má praktičtější a mnohostrannější využití. K němu lze připojit různé periferie, od většího LCD monitoru, přes tiskárnu po TV. Má vypalovačku kombi, čtečku karet, wifi, grafiku, někdy i web kameru a mic. NB má výhodu mobility a univerzální operativnosti­.Tablet je dobrej spíš jako doplněk a jako módní, poněkud předraženej.
Ve tvé situaci bych uvažoval raději s dlouhodobějším výhledem.
Časem ustoupí počítačové hry ve prospěch užitečných podkladů do školy i vůbec pro život.

Další odpovědi
baghira

Záleží na tvých potřebách. Hlavní nevýhodu „opravdu výkonných notebooků“ vidím v tom, že se málokdy dají průběžně upgradovat výměnou komponent, proto rychleji morálně zastarávají (přestože skříň mého PC je stará snad 10 let, uvnitř už není kámen na kameni)

terry

No to přece záleží na to, jaké máš potřeby?
Jestli více cestuješ a potřebuješ při tom mít vše po ruce,. nebo jen to nejnutnější , nebo jestli jsi více na jednom místě u stol.PC atd.
Doplňuji:
Jaká je otázka, taková odpověď.
Pokud chceš odpověď kvalitní, je potřeba také dobře formulovat otázku.

RomanP

Ty mě překvapuješ, ve všem máš přeci jasno, každému tady radíš nej produkty z této oblasti a teďko najednou nevíš co si vybrat? Možná je to tím že tě cena až tak moc nezajímá, protože penízky nejsou tvé, Pokud by sis je našetřil třeba z brigády tak bys měl jasno hned