Dismas

Je lepší shořet, nebo vyhasnout?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
anonym

Vyhasnout

Život se dá žít tak, že vaše svíčka hoří z obou stran, a můžete žít každý den na 100 %, ale váš vosk brzy vyhasne. Co, ale dokážete? Kde je výzva? Co takhle se prát s depresí, nemocemi a rozkladem osobnosti? Jsou i lidi, co prostě žijí svůj život ve svém světě a jsou mnohem šťastnější. Nepotřebují moře peněz a stačí jim třeba knížky, filmy nebo počítačové hry. Pak jsou tací, co rádi pomáhají a chtějí se rozdat a o svoje dobro se nezajímají.

Zeptám se tak, že to bude dávat větší smysl. Proč neshořet až ke konci, když víte, že není cesty zpět? Radši to roztočit v šedesáti, když už jste třeba zhuntovaný životem, než to zapíchnout v plné parádě ve třiceti. O čem pak ten život je? O vlastním ukojení potřeb? Může být. Pokud to tak vidíte, tak je lepší shořet než vyhasnout.

annas

Shořet

Chybí mně další možnost. Otázka je v kategorii hudba, tudíž pro mě je určitě lepší shořet, protože vyhasnout nemá co.

Obecně – častěji se vzpomíná na ty, kteří již nežijí, tedy shořeli a něco znamenali, než na ty, kteří ještě žijí, ale vyhasli, nemají co říct.

Je to individuální. Stejně tak, zda je na prvním místě hudba, nebo text?

Ke slovům víc
It's better to burn out than fade away. — Je lepší shořet než vyhasnout. Z dopisu na rozloučenou Kura Cobains – citace Neila Younga z písně "My My, Hey Hey!

--
Překlad v odkazu
http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/young-neil/hey-hey-my-my-into-the-black-131571

Slova písně – je lepší shořet, vyhořet. Leccos může zřezivět, takže může zapadnout.

Král rock'n'rollu je pryč, ale není zapomenut., i když shořel.

--

Tw!st

Vyhasnout

Je lepší přestat fetovat toluen

zjentek

Vyhasnout

Coby vyhaslý, tedy racionální člověk, si užýiješ mnohem více poznání.

ivzez

Shořet

metro

Vyhasnout