redhead

Je lepší se přihlásit rovnou na magisterské studium nebo nejdříve bakalář a pak navazující magistr?

Jaké jsou výhody a nevýhody?

Nejlepší odpověď
Lucijej

V dnešní době už jsou snad všechny obory rozdělené na bakaláře a magistry. Takže jedině nejdříve bakalář. Pětileté magisterské obory už jen dobíhají.

Bakalářský obor má tu výhodu pro lidi, pro které je dalších pět let dlouhých, ale tři roky jsou únosné. Kdo si udělá bakaláře a chce pokračovat na magistra, tak zase hrozí, že ho do navazovacího nepřijmou a skončí s bakalářem. Ale zase to umožňuje změnu oboru s podobným zaměřením. U pětiletých magisterských oborů člověka rovnou přimou na celých pět let…ale na spoustě oborů se na konci třetího ročníku dělají souhrné zkoušky na úrovni bakalářských státnic, ale bez titlulu, dostanou jen zápich do indexu a bez této zkoužky člověk nepostoupí do dalšího ročníku. Ale jak už jsem řekla – pětileté obory už zkončily. nebo jen dobíhajía nové studenty do nich nepřijímají.