sarinks258

Je lepší právník než módní návrhářka?

Ahojky,i když mám ještě čas ,rozmýšlím se nad právníkem a mód.návrhářkou. Oboje mě baví. U každého jsem si cca spočítala výhody a nevýhody a vyšlo mi to stejně.Průměrné platy jsou také skoro stejné,ale stále nwm.Co je tedy lepší,právník či mód.návrhář???
předem děkuju :)

Nejlepší odpověď
Nikkol

Třeba to tak není, ale myslím si, že právničinu našprtáš, ale talent ne. Návrhářství může být jako koníček při zaměstnání, opačně asi ne.

Další odpovědi
odik

Nezáleží ani tak na výhodách jednotlivých povolání, ale na tom, k čemu máš předpoklady … a silně pochybuju, že bys měla stejně kvalitní předpoklady pro oboje

Jinak mě osobně přijde lepší právník, ani ne kvůli platu apod., ale protože se to hodí v běžnym životě … člověk pořád podepisuje nějaký smlouvy či se potkává se zákonem … tak se hodí tomu rozumět a vyznat se v tom

Kelt

To je obrovský rozdíl mezi právníkem, který musí vystudovat těžkou školu a vyznat se v zákonech. Někdy slovíčko v zákodě dokáže rozhodnout o osudu klienta u obhajoby, žaloby a podobně.
Módní návrhářka je tvůrčí osoba. Musí převídat možné střihy, podle typu postavy vybrat vhodné oblečení, odhadnout, co se může nosit, barva, látka, věková kategorie a pod. A někde je třeba mít určitou školu nebo kurz na návrhářku. Moje švagrová je módní návrhářka a je celkem úspěšná a oceněná.
Ale ty se musíš rozhodnout sama, co bys chtěla dělat a co by se ti líbilo a nesmíš vidět jenom výhody, ale i nevýhody. Když k tomu nemáš vztah, není to ono. Když je otec právník, může tě zaučit do problematiky a pomoci ve studiu a v práci. Ale když je matka módní návrhářka a ty k tomu nemáš žádný vztah, je pro tebe vlna a kůže to samé, nevidíš rozdíl mezi různým oblečením a je ti to jedno, tak ti nikdo nepomůže. To musí být v tobě.

Mapel

Dobrý právník je lepší než špatná módní návrhářka a naopak. Pokud to děláš jen pro uplatnění a peníze, tak je to vždy jen průměr.