kamila44444

Je lepší poprsník nebo martingal? a jaký je mezi tím rozdíl?…

Doplňuji:
co by jste si rači vybrali?

Nejlepší odpověď
Ponytail

Martingal zamezuje nadměrnému zvedání hlavy koně, je to korekční pomůcka. Poprsák pouze udržuje sedlo na svém místě tak, aby nejezdilo dozadu.
Doplňuji:
To takhle přece nejde říct, každý postroj má svůj účel a tyto dva nejsou zaměnitelné. Máš problém s ujížděcím sedlem? Zkus poprsák. Zvedá tvůj kůň nadměrně hlavu, zkus martingal. Martingal by ale měl nastavit někdo zkušený, aby nenadělal více škody než užitku.