je lepsi podstoupit exekuci nebo vyhlasit osobni bankrot

dobry den jsem zamestnana a hrozi mi asi od 4spolecnosti exekuce, tak jsem se chtela zeptat co je pro me lepsi ,jestli podstoupit exekuci nebo vyhlasit osobni bankrot. mam dve deti ,plat 12500,dluhy kolem 300000.manzel ma sve zavazky v poradku a nechce se mu podavat osobni bankrot. je mozne abych osobni bankrot podstoupila jenom ja s jeho souhlasem nebo musi i manzel. dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
standa

…a já bych ještě doplnil, že vyhlášení bankrotu není na vůli té dotyčné osoby, ale SOUDU, který zkoumá (a velmi důkladně) zda to je, zejména z pohledu věřitelů, ta nejvhodnější varianta. A samozřejmě přihlíží i k možnostem a schopnostem dlužníka dostát svým povinnostem, které mu po vyhlášení osobního bankrotu budou náležet.

A k vašim dílčím otázkám podávám i tento komentář:

Dlužník se může oddlužit v podstatě dvěma způsoby:

  1. Prodejem veškerého majetku.
  2. Životem po dobu 5 let na životním minimu.

Návrh na oddlužení musí být podán písemně na insolvenční soud a musí obsahovat:

  1. Seznam majetku a seznam závazků.
  2. Listiny dokládající údaje o příjmech dlužníka za poslední 3 roky.
  3. Písemný souhlas nezajištěného věřitele, který se s dlužníkem dohodl, že hodnota plnění bude nižší než 30 % jeho pohledávky.
  4. Současně musí k návrhu na oddlužení připojit svůj podpis všichni spoludlužníci (tj. manžel/-ka či ručitelé).

Soud však návrhu nemusí automaticky vyhovět.

Další odpovědi
COVERENDER

Pri bankrotu musíte behem 5ti let platit tak aby jste zaplatila alespoň 30% svých závazku s tim ze budete muset obětovat majetek ktery neni pro zivot nezbytně nutný a pri exekuci Vam nezbude nic jiného nez zaplatit uplne vsechno a tuším ze jsou v tom započítáné jeste i nejaké soudní vynalohy. Ale se zpracováním žádosti k bankrotu bych využil firmu ktera se tim zabývá…