Koněv

Je lepší pistole, nebo revolver?

Nejlepší odpověď
setapouch

Na co? Každé má určité výhody. Pokud očekáváš, že se dostaneš do situace, kdy budeš potřebovat velké množství nábojů, je lepší pistole. Dělají se velkokapacitní zásobníky a přebíjení je otázka několika sekund. Na druhou stranu, odstranění závady u revolveru je jednodušší, prostě přetočíš válec.

Další odpovědi
Elk

K čemu? Neúplná otázka…!

Lamalam

Pistole je obvykle účinnější, má větší kapacitu zásobníku a vyšší kadenci, rychleji se přebíjí. Revolver je v porovnání s pistolí spolehlivější.

Podobná otázka tu už je.

Arachis > není to totéž.

da ny

K jakému účelu?
Někdy bohatě stačí broky… :D (na kriminál taky). ;)

arachis

Je to totéž.

lexx

  • revolver stejné ráže má menší dostřel – část tlaku plynů jde do ztrát
  • pistole má zásobník na 8 a více nábojů – revolver zpravidla 6
  • podávací mechanismus pistole často selhává, náboj se vzpříčí, revolver je konstrukčně jednodušší a spolehlivější

štamgast

Pistole.

střevo

Lamalam
Pistole je obvykle účinnější ? Omyl, nejsilnější evropská pistole má 760Joule(švýcarská SIG SAUER),včera sem psal vo druhý nejsilnější(v ráži Tokarev7,62-s „lahvovou“ patronou)kerou Setapouch zaměnil za slabou 7,65-von se moc nevyzná jen machruje,Lamalam-tvoje rady sou taky jen poloviční
a teď k revolveru: ty nejsilnější maj 2500Joulů-to nemůže pistole konstrukčně zvládnout
a chvála Geccovi,je tu jedinej myslící mezi slepcema-asi techn.ing.
Lamalam tys něco studovala ale nepleť se do techniky:-)))))

Emefej

střevo > poměřovat účinnost zbraně jenom podle hodnoty úsťové energie je blbost. Při sebeobraně je důležitější zastavovací účinek a ten nemusí korespondovat s energií střely.

setapouch

Mimochodem, lamalam pravděpodobně slovem účinnější nemluvila o fyzikální veličině, ale o účinku na cíl. I tady energie střely hraje svou roli, ale je to jen jeden z mnoha stejně důležitých faktorů.

setapouch

Jde o http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-ve-vsech-filmech-strileji-na-auta-do-prednich-skel-nebo-zadnich-ci-kapot-proc-nemiri-na-pneu

Můj příspěvek:
AK-47, tzv. Kalašnikov, a jeho klony, vč. samopalu vz. 58 je útočná puška. Používá puškové střelivo ráže 7,62×39.

Samopal používá střelivo pistolové, např. samopal vz. 61 Škorpion v ráži 7,65 mm Browning nebo UZI v ráži 9 mm Luger.

Kde jsem zaměnil pistolovou 7,62×25 za rovněž pistolovou 7,65 mm Browning?

gecco

Lexx – revolver vůči pistoli – při použití totožného střeliva a s hlavní obdobných vlastností má VĚTŠÍ dostřel…
Pistole část energie nálože náboje ´použije´ na pohyb závěru (vyhození nábojnice, natažení nového náboje…)..
😉

Emefej

Dostřel je u krátkých zbraní irelevantní veličina.