Pokročilý

je lepši obstarat si do paneloveho bytu psa nebo kočku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

do panelového bytu je si najlepšie obstarať priateľa, priateľku.
zviera do príbytku človeka nepatrí, do paneláku už vôbec.

pes môže susedov obťažovať hlukom (štekot), mačka tiež (obdobie párenia), zvieratá všeobecne zápachom, o alergikoch ani nehovorím.

je to tak - príbytky (byty, domy) sú proste pre ľudí.
zvieratá patria na dvor (a na tanier).

;-Q

Další odpovědi:

Pokročilý

Já mám v bytě vlka a lvici a mají se i rádi takže tohle doporučuji :)

Zlatý

Záleží na důvodu proč chceš zvíře.
K plánovaným venkovním aktivitám je mnohem vhodnější pes, jenže současně vyžaduje trvale také spoustu času i určitou práci s výcvikem - alespoň zpočátku.
Pokud volným časem dostatečně neoplýváš, nemáš s výcvikem žádné zkušenosti, nehodláš žádné aktivity venku provádět atd., je určitě vhodnější kočka. Společníka ti však mohou dělat obě zvířata, byť každé jiným způsobem.
Z ekonomického hlediska je kočka ve všech směrech méně náročnější.

Zlatý

Plyšáka, klidně i slona - ale plyšovýho...
Jakékoli živé zvíře potřebuje péč, kterou mu, pravděpodobně, nemůžeš poskytnout (a peníze, jichž - jak píšeš, máš sama málo).

Zlatý

i psa můžeš mít v bytě,záleží na rase a hlavně-jak moc se mu budeš věnovat.Není pravda ta,že pes patří jen na dvorek.Pes je zvíře smečkovité a lidé tvoří smečku v jeho životě.Samozřejmě musíš psa venčit,a ne jen že obejdeš panelák a tradá zase domů. Tato alnernativa je mnohem lepší než pes na dvorku o kterého se nikdo nestará(nebo jen minimálně).Největší chudáci jsou vesničtí psi na dvorku,o psech uvázaných na řetězu ani psát nebudu.Ale jak jsem psal-není rasa jako rasa a ne každého můžeš mít v bytě-velikost rasy není rozhodujícím kriteriem...Prostě poraď se radši s odborníkem a hlavně si nepořizuj psa od neznámého /neprověřeného "pěstitele"

já mam oba dva :D nevím co je lepší , ale pokud chceš psa tak spíš nějaký menší plemeno .

Pokročilý

Mám dvě kočky (holky) a paráda :) Když jsem v práci, hrají si spolu nebo spí a neštěkají celý den jako ten chudák v bytě nade mnou, co je tam celý den sám :( Jsou čistotný, nic neničí, no, někdy okusujou kytky. Také se za ně neplatí obci žádné poplatky. Když mají chuť přijdou se pomazlit, nevyžadují stálou pozornost. A je s nima sranda :D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.