VanEgg

Je lepší menší vesnice 5km města nebo menší město 20 km od velkého města?

Přemýšlím kde je lepší bydlení

Odpovědi
anonym

Na to je těžká odpověď.Záleží kolik ti je a co plánuješ do budoucna.Pokud jsi mladá(ý), a p plánuješ rodinu, tak menší město.Pokud máš zájem o zahradu a chování zvířat, tak je lepší vesnice.
Protože, jak to vidím já, v této společnosti je lepší mít zahradu a zvířectvo a být nezávislý na potravinách z obchodu, protože všechno se zdražuje, je větší nezaměstnanost a co si doma vypěstuješ tak máš a nemusíš nic kupovat.

Matt6

Já osobně bydlím již několik let v menším městě asi 30km od Brna a určitě bych neměnil. Spojení je sem dobré a autem ta cesta taky nevyjde o moc déle. Trochu horší to bývá s noční dopravou, kdy se k nám bez auta dostat prostě nedá. Menší vesnice v těsné blízkosti měst na mě působí strašně nepříjemně, už proto, že často sousedí s rušnou silnicí. Jinak pěkné srovnání bydlení ve městě a na vesnici je třeba tady http://www.no­vostavbyzprahy­.cz/nove-bydleni-v-praze/zivot-ve-meste-ci-na-venkove/ nicméně každému sedne něco jiného :)

Michal Kole

Spíš, aby to bylo město s rozšířenou působností, aby tam byli všechny úřady, nemocnice, soukromé lékařské ambulance, mateřské, základní a střední školy, …

venkovan

Vzdálenost nehraje takový význam, jako prostředí té které obce a kvalita bytu. Jen na okraj – 5 km se nechá za hodinu odskákat na jedné noze a zbytek dojít pěšky.