Je lepší matný nebo lesklý displej notebooku?

Chystám se si koupit nový laptop na cesty. Rozhoduju se mezi matným a lesklým displejem. Co je lepší? Je v tom nějaký rozdíl?

Nejlepší odpověď
Teammer

Lesklý displej má kvalitnější zobrazení barev, lepší kontrasty, ale jakmile na něj zasvítní slunko, nebo jen ostřejší světlo, máte z něj dokonalé zrcadlo…což sice může být někdy výhoda, ale jinak se s ním nedá pracovat.

Matný displej je o něco méně kvalitní na zobrazení barev, ale zase mu nedělají problém jakékoliv světelné podmínky.

Osobně mám lesklý a jsem s jeho zobrazením nadmíru spokojen, ale jakmile dojde na práci venku, či v místnosti bez záclon, tak jsem nahranej…

Zdroj: http://patrik­vogl.cz/36-jak-si-vybrat-spravny-display-u-notebooku.html

Další odpovědi
Tarrantula

Lesklý display= lepší barvy
Matný= sice horší barvy, ale na světle je lépe čitelný a není tolik háklivý na šmouhy např při doteku na něm neulpívají tolik otisky prstu

Xivanx

pokud se notebook, platí to i u televizí, nebude používat vyloženě naproti zdroji světla, lesklý nevadí, jinak mají problémy oba.