Beer4Real

Je lepší koupit na cesty netbook nebo tablet?

Zajímá mě porovnání s výdrží baterky, rychlostí přístroje, načítáním stránek a spolehlivostí systému (Android, Windows atd.)
Cena zařízení bude kolem 5 tisíc.
Doplňuji:
Nechci s sebou tahat velký notebook co už doma mám, proto sháním něco menšího na putování :)

Odpovědi
badisko

uprimne za 5 tis …nic kloudneho nekoupis …ja osobne sebou taham motas mam nahradni baterii a nikdy jsem nemel problem se nekde dobit ..treba v kavarne nebo v hospode u pivka ..:D jinak cti tady …http://tn.no­va.cz/zpravy/e­konomika/co-vybrat-tablet-nebo-maly-notebook.html ono je to spis na vkusu ..a kazdymu sedi neco jineho ..takze za me ..notebook .nebo mini notebook to je fuk ale notas..
Doplňuji:
a OS to je mi taky putna jak linux tak Windovs maji sve chyby ..ale take prednosti takze se da tezko posuzovat kterej je lepsi..je zase na uzivateli co od OS ceka ..osobne pouzivam nejradeji XP..druhym notasu mam linux Ubuntu ..a na stolnim win7 ..nejvic jsem na XPeckach..jo a v mobilu androida ..;D OS sem OS tam vsude kam se podivavam to je des ..:D

Jsemtady

Notebook za 5tis bude hroznej shit. Snad ani nema smysl kupovat ntb. za mene jak 10tis. Proste pc, ntb nejmene s I3 processorem. Je to takovej standard.
Tablet za 5tis poridis celkem slusnej. Na ty cesty je dobre vybirat s 3G, at nejsi vazan jen na wifi a pripojis se vsude. Vzhledem k tomu ze za 5tis. to od apple asi nekoupis, leda starsi, ti zbejva leda Android. (U ntb to same)
Je to cele dle toho co mas v planu s tim delat. Tablet je super na konzumaci obsahu, cteni webu, hudba, filmy, hry. Ale nic na tom poradne nevytvoris. Na tvorbu je dobrej ntb, jen neni tak skladnej a za tech 5 .. nevim nevim.
Vypada to, ze si proste nemuzes dovolit cokoliv nez androidovej tablet:-)
Doplňuji:
Mno podle meho nazoru se win/Android co se vydrze tyce nelisi. Spise je to kus od kusu a na to asi nedostanes jednoznacnou odpoved. Ja osobne bych bral abdroid kvuli mnozstvi aplikaci (pripadne ipad mini ale ten bude drazsi) win leda tu verzi s plnejma w8, RT je podle mne k nicemu. Jenze ta verze s W8 bude opet drazsi. A pak jde o to co na tom budes delat .. net3g/wifi to stejne vytluce za par hodin a prehravani videa stejne tak. To musis koukat na kapacitu baterek je tolik typu ze asi nikdo ti neporadi best. Mno pokud bys to mel jen na cteni knizek+webu tak nej vidrz maji e-ink ctecky .. mno ale to zase nema appz. ..

Lucaso

No v dnešní době už asi tablet.. Můj názor.

marci1

V cenové relaci 5 tis. Kč raději netbok, než tablet.

krchnak

Pokud mas rozpocet 5 000, tak bych se poohlídnul asi po nějakém bazarovém zboží. Jinak nezáleží ani tak na tom co je a nebo není na cesty lepší, ale spíš jakou práci vykonáváš na cestách. Pokud ti stačí prohlížení internetu a facebooku, volil bych tabelt. Pokud chceš psát nějaké věci ve Wordu třeba do školy, tak netbook.

Bedy

Tablet má cenu kupovat tak od 5 tisíc korun výše a doporučuju jinou platformu než Android, který se akorát seká, je pomalý a takový neohrabaný, myslím si, že je to horší, než Windows na notebooku. Hlavně tam nemáte známé aplikace jako z počítače, na tabletu se blbě píše (zvlášť nám co píšeme všemi deseti) a ty výkony těch tabletů v této cenové relaci jsou žalostné.

Když tablet, tak buď iPad nebo BlackBerry PlayBook (ten se s trochou štěstí dá sehnat i pod 5 tisíc). S Androidem leda opravdu výkonný tablet a to je otázka kolem 8 tisíc a to už je lepší si přidat tisícovku na iPad nebo tisícovku slevit na stejně dobrý Blackberry Playbook.

Podle mého názoru bude určitě lepší netbook, ikdyž do 5 tisíc nic kloudného taky nekoupíte, ale repas, nějaké pěkné HP nebo Lenovo jo. Repasy mají tu výhodu, že se repasují jen kvalitní výrobky a opravdu držáky, nemůžete si tedy koupit nějakého šunta. většinou se repasují větší notebooky, z menších koukněte třeba na http://www.ma­der.cz/notebo­ok-ibm-lenovo-thinkpad-x61-c2d-1600-1gb-80gb-12-lcd
Doplňuji:
Ještě bych se zastavil u výdrže baterky, tam je to individuální – levné tablety kolikrát vydrží jen 2 hodiny, naopak dražší třeba i 10 hodin.
Záleží kolikačlánkovou baterii ta zařízení mají. To samé platí pro netbooky – levné vydrží třeba jen 3 hodiny, dražší třeba opět klidně 10 hodin. Průměr je takových těch 5–6 hodin.

Já třeba mám teď asi rok Lenovo IdeaPad S100, v T-Mobilu se dá koupit za 7 tisíc a baterka mi vydrží něco přes 5 hodin na nejúspornější profil. Myslím si, že je to dobrá investice.